ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
dr Halina Rechul
Doktor nauk ekonomicznych, specjalność polityka gospodarcza ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetycznego. Temat rozprawy doktorskiej: polityka energetyczna gminy. Praca została obroniona na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych o tematyce energetycznej, ekologicznej i ekonomicznej, m.in. krajowego konkursu energetycznego.

23.11.2012r. 13:10

W światowej energetyce obserwujemy dwie tendencje: globalizację oraz rozwój energetyki lokalnej. Rozwijają się one niezależnie i są równie ważne, jednak w innej skali. Na obu poziomach stawiane jest to samo pytanie: skąd brać energię w przyszłości? Odpowiedź jest jedna. Należy inwestować w rozwój odnawialnych źródeł energii i promować efektywne jej wykorzystanie. Oba działania muszą być upowszechniane w skali lokalnej, w gminach, wśród lokalnych społeczności.
("Nowa Energia" - nr 5/2012)
15.11.2007r. 13:40

Realizację polityki energetycznej umożliwia odpowiednio dobrany i dostosowany do rozwijającej się gospodarki rynkowej system instrumentów, dzięki którym władze publiczne oddziałują na podmioty gospodarcze.
("Wokół Energetyki" - październik 2007)
13.08.2007r. 14:45

Gmina Jaworzno, znajdująca się w województwie śląskim, liczy blisko 100 tys. mieszkańców. 13 marca br. została podpisana umowa między gminą a dostawcą energii, spółką dystrybucyjną Enion SA na wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne, wraz z utrzymaniem i serwisowaniem.
Tomasz Jewuła, Mariusz Rechul ("Wokół Energetyki" - czerwiec 2007)
31.05.2006r. 08:34

Planowanie gospodarki energetycznej w gminie, polega na wskazaniu sposobów reagowania na potrzeby wewnętrzne społeczności lokalnej w sytuacjach nieprzewidzianych. Należy przewidywać skutecznie różne sytuacje i reagować na nie z wyprzedzeniem.
Mariusz Rechul ("Nafta & Gaz Biznes" - wiosna 2006)
02.01.2006r. 15:06

Prawo energetyczne nakłada na gminę obowiązek dopilnowania właściwego zaopatrzenia podległego samorządowi obszaru w energię i przyznaje jej prawo decydowania o sposobie pokrywania potrzeb energetycznych.
Mariusz Rechul („Wokół Energetyki” – grudzień 2005)
24.11.2005r. 08:46

W wielu krajach podjęto długofalowe działania i realizację programów zmierzających do zahamowania wzrostu zużycia ropy naftowej i jej substytucji innymi źródłami energii, głównie gazem, węglem i energią jądrową. Równocześnie rozpoczęto wdrażanie szeroko rozumianej racjonalizacji gospodarki energetycznej.
(„Wokół Energetyki” – październik 2005)
14.07.2005r. 08:06

Punktem wyjścia prezentowanego ujęcia polityki energetycznej jest pojęcie ładu instytucjonalnego, będącego przeciwieństwem niepewności instytucjonalnej. W celu zmniejszenia niepewności i stworzenia ładu tworzone są instytucje, czyli reguły i ich systemy.
(Wokół Energetyki 6/2005)
15.04.2005r. 08:51

Za przedmiot polityki energetycznej należy uznać tworzenie systemu energetycznego i najważniejsze rozstrzygnięcia w tym zakresie, służące zbilansowaniu prognozowanego popytu na poszczególne nośniki energii z ich podażą.
(„Wokół Energetyki” - luty 2005)
25.03.2005r. 11:44

Za przedmiot polityki energetycznej należy uznać tworzenie systemu energetycznego i najważniejsze rozstrzygnięcia w tym zakresie, służące zbilansowaniu prognozowanego popytu na poszczególne nośniki energii z ich podażą. Ma to miejsce w obszarze gospodarki energetycznej.
(Nafta & Gaz Biznes – marzec 2005)
21.12.2004r. 08:06

Pozyskiwanie oraz użytkowanie zasobów energii przez człowieka stanowi podstawę jego życia. Paliwa i energia były, są i będą podstawą rozwoju gospodarczego i społecznego, a konieczność globalnego sterowania procesami funkcjonowania i rozwoju energetyki jest podstawą wyróżnienia gospodarki energetycznej jako odrębnej dziedziny działalności gospodarczej.
(„Wokół energetyki” - grudzień 2004)

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE