ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
Wojciech Jakóbik
Redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl. Licencjat politologii, student stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje z Pawłem Kowalem oraz Ośrodkiem Myśli Politycznej. Zainteresowania: Energetyka, cyberterroryzm, relacje transpacyficzne.

12.04.2013r. 09:41

Po zamieszaniu wokół memorandum EuroPol Gazu i Gazpromu, PGNiG szykuje kontrofensywę wizerunkową. Jeżeli nowe postulaty firmy wykroczą poza sferę deklaracji, Polacy będą mieli możliwość rękami prezes Piotrowskiej-Oliwy uratować ukraińskie gazociągi przed przejęciem ich przez Rosjan.
09.04.2013r. 10:45

Jeszcze na dobre nie uspokoiła się burza wokół memorandum w sprawie drugiej nitki Jamału podpisanego przez EuroPol Gaz z Gazpromem a już pojawiły się informacje o sygnowaniu podobnego dokumentu przez Rosjan i Holendrów.
04.04.2013r. 11:21

Rosyjskie agencje prasowe dotarły do stenogramów rozmów prezydenta Władimira Putina z prezesem Gazpromu Aleksiejem Millerem. Wywołały one sensację w polskich mediach, ponieważ w ich ramach Putin miał zlecić Millerowi rozważenie budowy drugiej nitki Gazociągu Jamalskiego z pominięciem Polski. Jednakże w samym tekście można znaleźć przesłanki o tym, że jest to blef – nie tylko tam.
15.03.2013r. 11:32

Ukraina zepchnięta przez Rosjan do narożnika w negocjacjach gazowych mówi „non possumus”. Wyraźnie oddziela negocjacje o możliwości wejścia do Unii Celnej z Rosją od rozmów o modernizacji jej sektora gazowego. Tym samym odrzuca propozycję wymiany rzuconą na stół przez Rosjan – tańszy gaz w zamian za zgodę na unię celną i pogrzebanie aspiracji europejskich Kijowa.
Autor: Wojciech Jakóbik Portal Europa Bezpieczeństwo Energia

08.01.2013r. 13:40

W ostatnich dniach pojawiają się informacje, które spychają na drugi plan wątpliwy sukces polityki solidarności energetycznej UE, jakim było zablokowanie prób wyłączenia rosyjskich inwestycji z trzeciemu pakietowi energetycznemu. Część krajów Wspólnoty działa po myśli Rosji, wbrew wcześniejszym posunięciom.
27.12.2012r. 13:42

Rosyjski gigant gazowy napotyka na coraz więcej przeszkód na drodze do utrzymania monopolu na dostawy gazu dla krajów europejskich. Coraz szybciej traci wpływ na rzeczywistość w Europie ale i w samej Rosji. Notowania Gazpromu na Kremlu spadają.
30.10.2012r. 13:09

Front na którym Rosjanie próbują zachować status quo w sektorze energetycznym jest bardzo szeroki. Na wielu odcinkach udaje im się zwyciężyć. Pomimo tego rosyjska polityka energetyczna, której najbardziej namacalną emanacją był do tej pory Gazprom, coraz częściej znajduje się w defensywie. Choć nie oznacza to jeszcze spadku znaczenia Rosji w sektorze gazowym Europy, to czas anachronicznych monopolistów, których naczelnym przedstawicielem jest Gazprom, powoli się kończy.
Autor: Wojciech Jakóbik Portal Europa Bezpieczeństwo Energia

12.06.2012r. 11:59

Kijów próbuje wyjść z energetycznego klinczu w jakim stawia go Moskwa i twarde realia kryzysu gospodarczego.
21.02.2012r. 12:44

Na Ukrainie rozstrzygną się losy Europejskiej Wspólnoty Energetycznej, ponieważ to tam mogą zostać ugruntowane lub zakwestionowane zasady europejskiego prawa energetycznego które docelowo mają obowiązywać wszystkie kraje Wspólnoty. Rosja robi wszystko, by zasady trzeciego pakietu energetycznego nie weszły w życie, ponieważ od ich wprowadzenia zależeć będzie szybkość z jaką gazowe imperium będzie się przemieniać w słabnące i coraz mniej atrakcyjne petrostate.
06.02.2012r. 13:19

Burza wokół teorii globalnego ocieplenia nie ustaje. Jej zwolennicy i przeciwnicy przerzucają się argumentami na łamach Wall Street Journal a końca ich polemiki nie widać.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE