ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
Paweł Kowal
Urodzony 22 lipca 1975 w Rzeszowie. Polityk, historyk i publicysta. W latach 2005-2009 poseł na Sejm V i VI kadencji, były wiceminister spraw zagranicznych, od 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego.

09.02.2012r. 10:17

Czy chcemy do końca zadusić polską gospodarkę która stawia dziś czoła kryzysowi? Czy chcemy być kozłem ofiarnym ideologicznego pomysłu naszkicowanego w brukselskich gabinetach? Raport KIG to jedne z ostatnich ostrzegawczych sygnałów na drodze do przyjęcia w Polsce zasad pakietu klimatycznego. Oby rząd posłuchał ,,dołów” przed a nie po ich wprowadzeniu.
30.01.2012r. 12:52

Raport autorstwa kancelarii Phillippe&Partners opublikowany przez KE potwierdza, że w dziedzinie wydobycia gazu łupkowego nie będzie potrzebne żadne nowe prawodawstwo. Raport nie przesądza jednak sprawy. To jedna zwycięska bitwa dla polskiej energetyki, ale wojna o jej przyszły kształt trwa nadal. To dobry moment, by iść za ciosem i po potwierdzeniu faktów potwierdzających nieszkodliwość tej branży dla środowiska, pokazać jej ożywczy wpływ na gospodarkę.
09.12.2011r. 11:31

Obserwujemy tworzenie się nowej płaszczyzny współpracy UE-Ukraina, w której Polska powinna być szczególnie zainteresowana. Chodzi o innowacyjną gałąź energetyki – o gaz łupkowy. Wiemy już, że gaz łupkowy będący geopolitycznym game changerem prawdopodobnie znajduje się na Ukrainie. Referat wygłoszony w Parlamencie Europejskim 7 grudnia 2011 r.
25.11.2011r. 14:32

Racjonalni politycy niemieccy w sprawach energetyki potrafią działać wbrew regułom ekonomii i zdrowego rozsądku. Aktualnie próbują sobie niepotrzebnie zablokować dostęp do jednej z rozwijających się gałęzi energetyki gazowej. Po ,,odłączeniu” atomu chcą ograniczać wydobycie gazu łupkowego.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE