ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
28.02.2020r. 05:10

Drax Group poinformował, że od marca 2021 r. całkowicie zaprzestanie spalania węgla w swojej elektrowni w hrabstwie North Yorkshire.
27.02.2020r. 18:46

Szesnaście wniosków ws. budowy nowych instalacji termicznego przetwarzania odpadów trafiło do urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego. W obowiązującym planie gospodarki odpadami na lata 2016-2022 już wcześniej umieszczono osiem takich zakładów.
27.02.2020r. 18:46

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, powołana w celu budowy indyjskiego potencjału odnawianych źródeł energii rządowa agencja Solar Energy Corporation of India (SECI) przeprowadziła największą na świecie aukcję, w której o kontrakty na sprzedaż energii mogli ubiegać się inwestorzy planujący budowę odnawialnych źródeł energii wraz z jednostkami magazynowania energii.
27.02.2020r. 17:46

Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji jest niewystraczający i to determinuje nasze nieprzystąpienie do tego zobowiązania - powiedział w czwartek podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
27.02.2020r. 16:07

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, konsorcjum firm Shell i Gasunie zapoczątkowało projekt, którego efektem ma być uruchomienie wielkoskalowej produkcji wodoru przy wykorzystaniu energii pochodzącej z morskich farm wiatrowych, których moc miałaby wynieść nawet 10 GW.
27.02.2020r. 15:10

25 lutego w Radzikowicach pod Nysą odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcyjny belgijskiego Umicore. Fabryka będzie wytwarzać materiały katodowe służące do produkcji akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych. W ceremonii wzięli udział m.in. Prezes Grupy Umicore Marc Grynberg, Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Grzegorz Słomkowski oraz przedstawiciele administracji lokalnej.
27.02.2020r. 15:06

Energa Obrót zawarła siódmą ugodę z pozwanymi farmami wiatrowymi - poinformowała Energa w komunikacie. Moc obiektów, których dotyczą zawarte ugody, stanowi około 57,5 proc. łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm wiatrowych.
27.02.2020r. 15:04

Sekretarz energii USA Dan Brouillette oraz Adam Boehler, prezes korporacji odpowiedzialnej za inwestycje amerykańskie za granicą, zapowiadają wsparcie finansowe projektów energetycznych mających zwiększyć bezpieczeństwo sojuszników w Azji i Europie. To szansa dla Polski rozważającej budowę atomu - czytamy w BiznesAlert.pl.
27.02.2020r. 13:11

Ubiegłoroczne wzmocnienie kadrowe i finansowe Inspekcji Ochrony Środowiska było krokiem w kierunku stworzenia "policji ekologicznej", zdolnej do skutecznej walki z przestępczością przeciwko środowisku - ocenia szef tej instytucji Paweł Ciećko.
27.02.2020r. 12:53

Centralne Biuro Projektowe USC-Iceberg z Sankt Petersburga otrzymało zlecenie od przedsiębiorstwa Afrikantov OKBM z siedzibą w Niżnym Nowogrodzie, wchodzącego w skład rosyjskiego koncernu jądrowego Rosatom, na opracowanie do połowy 2020 r. wstępnego projektu zoptymalizowanej pływającej elektrowni jądrowej przeznaczonej na eksport.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE