ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.12.2018r. 16:04

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, inwestorzy planujący budowę dużych instalacji odnawialnych źródeł energii mogą zgłaszać oferty sprzedaży energii w aukcji, która będzie prowadzona do końca tego miesiąca. Nagrodą dla zwycięzców będą rządowe gwarancje sprzedaży energii po zaoferowanej cenie. Jednak w Finlandii rynek OZE rozwija się już także poza rządowym systemem wsparcia.
11.12.2018r. 16:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w ubiegłym tygodniu kalifornijskie władze zatwierdziły regulację, zgodnie z którą wszystkie nowe domy, liczące do trzech kondygnacji i powstające od 2020 r., będzie trzeba wyposażyć w dachowe instalacje fotowoltaiczne.
11.12.2018r. 15:59

Polska transformacja trwa od niemal 30 lat i w kolejnych latach będzie dawała kolejne ważne dla ochrony klimatu efekty; jesteśmy w trakcie transformacji polskiej energetyki, mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego przy jednoczesnym osiąganiu celów klimatycznych - mówił we wtorek podczas COP24 minister środowiska Henryk Kowalczyk.
11.12.2018r. 15:53

Polska uważa, że Porozumienie paryskie jest historyczną szansą na zrównoważony, pokojowy rozwój świata, zgodnie z suwerennie określonymi celami, z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów i mechanizmów współpracy międzynarodowej - podkreślił podczas narodowego wystąpienia na COP24 minister środowiska Henryk Kowalczyk.
11.12.2018r. 15:45

Model prosumencki energetyki odpowiada na wyzwania bezpieczeństwa energetycznego, polityki klimatycznej, cen energii czy dostępności sieci przesyłowych - powiedziała PAP we wtorek w Katowicach minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
11.12.2018r. 15:45

Obecnie w Unii Europejskiej ponad 80 proc. ciepła wytwarzane jest przy użyciu paliw kopalnych. Ta sytuacja powinna się jak najszybciej zmienić, a transformacja sektora energetycznego powinna przyspieszyć - to jeden z wniosków debaty dotyczącej transformacji energetycznej, odbywającej się w Katowicach w ramach World Climate Summit. To jedna z najważniejszych oficjalnych imprez towarzyszących odbywającej się w Katowicach konferencji klimatycznej ONZ COP24 - czytamy w BiznesAlert.pl.
11.12.2018r. 15:40

Zdaniem naukowców z Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) proces dekarbonizacji transportu ułatwi nie tylko większa ilość samochodów elektrycznych, ale i używanie biopaliw - czytamy w BiznesAlert.pl.
11.12.2018r. 15:25

Polacy, gospodarstwa domowe, mogą być spokojne - ich rachunek za energię elektryczną nie ulegnie zmianie - zadeklarował we wtorek w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dzień wcześniej resort energii potwierdził, że powstanie specjalny fundusz, rekompensujący wzrost cen prądu.
11.12.2018r. 15:13

Spółki energetyczne kontynuują we wtorek spadki, po tym jak prezes URE wezwał dystrybutorów oraz sprzedawców energii do korekty wniosków taryfowych. Najmocniej zniżkują kursy PGE i Enei.
11.12.2018r. 14:43

Zabezpieczenie potrzeb energetycznych Polaków, w sytuacji stale rosnącego zapotrzebowania na energię, wymaga w ciągu najbliższych ponad 20 lat 70-100 mld zł inwestycji w energetyce i uruchomienia 13-15 tys. megawatów nowych mocy - mówił we wtorek w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE