ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.09.2018r. 12:24

Zmiany klimatu, redukcja plastikowych odpadów oraz działania na rzecz czystości oceanów to główne tematy szczytu ministrów środowiska i energii państw G7. Konferencja z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, pełnomocnika rządu ds. prezydencji COP24 Michała Kurtyki, odbyła się w dniach 19-20 września 2018 r. w kanadyjskim Halifax.
21.09.2018r. 12:02

Peugeot zaprezentował w pełni elektryczny samochód e-LEGEND CONCEPT, nawiązujący stylistyką do klasycznego modelu 504 Coupé z końca lat 60 ubiegłego wieku. Światowa premiera pojazdu odbędzie się na październikowym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu .
21.09.2018r. 11:50

Z powodu zakazu wycięcia lasu Hambach, nie jest możliwe rozpoczęcie eksploatacji złoża węgla brunatnego - czytamy w serwis pb.pl.
21.09.2018r. 10:59

Światowe Stowarzyszenie Energii Atomowej (World Nuclear Association - WNA) wzywa ONZ i przemysł jądrowy, do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz czystej energii. "Moja cierpliwość się kończy" - mówi szefowa organizacji, Agneta Rising, "Chcę większej aktywności i chcę, aby energia jądrowa była częścią rozwiązania tego problemu, ponieważ wiemy, że nie będzie w przyszłości zrównoważonej energii bez energii jądrowej".
21.09.2018r. 10:18

W kwietniu br. PGE skierowała do mieszkańców Warszawy nową ofertę sprzedaży energii pn. Lumi. Po ostatnich wydarzeniach w segmencie klientów indywidualnych spółka przypomina o niej.
21.09.2018r. 06:21

Pokazy, warsztaty, happeningi i porady wypełnią w sobotę program IV Dni Energii Miasta Katowice na tamtejszym rynku. Będzie też można zwiedzić katowickie elektrociepłownię czy oczyszczalnię. Kontekstem wydarzenia będzie zbliżający się szczyt klimatyczny COP24.
21.09.2018r. 06:19

Jak zwraca uwagę dzisiejsza "Rzeczpospolita", ceny hurtowe energii na polskiej giełdzie są już o około 70 proc. wyższe niż przed rokiem. Jest to spowodowane podwyżkami cen węgla, jak również rosnącymi notowaniami uprawnień do emisji CO2. Zdaniem analityków może oznaczać to wyższe ceny energii dla klientów indywidualnych, które już w przyszłym roku powinny wzrosnąć o kilkanaście procent, a w 2020 r. nawet o 50 proc.
20.09.2018r. 17:43

20 tys. klientów indywidualnych oraz 5 tys. małych i średnich firm przejęła PGE Obrót z Rzeszowa. Chodzi o klientów dwóch spółek, które zaprzestały świadczenia usług sprzedaży energii elektrycznej - powiedział PAP w czwartek rzecznik firmy Mariusz Majewski.
20.09.2018r. 17:06

Jak poinformował Krzysztof Witkowski, dyrektor biura zarządzania majątkiem energetycznym PKN ORLEN, podczas IV Kongresu Energetycznego we Wrocławiu, koncern będzie gotowy na podjęcie decyzji w sprawie morskich farm wiatrowych w przyszłym roku. - PKN Orlen rozważa realizację projektu off-shore we współpracy z partnerem technologicznym, który pomoże przygotować projekt morskich elektrowni wiatrowych. W przyszłym roku będziemy gotowi na podjęcie decyzji w sprawie projektu offshorowego - zapewnił dyrektor Witkowski.
20.09.2018r. 16:57

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wraz z wiceministrem Tomaszem Dąbrowskim spotkali się 19 września w Brukseli z komisarzami UE: ds. pomocy publicznej Margrethe Vestager oraz ds. energii i zmian klimatycznych Miguelem Arias Canete. Robocze konsultacje z Komisją Europejską dotyczyły kluczowych bieżących spraw sektora energetycznego

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE