ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.06.2018r. 12:25

W Moskwie zatrzymano podejrzaną o szpiegostwo Karinę Curkan. Według nieoficjalnych informacji to wysokiego szczebla menadżerka państwowej firmy energetycznej Inter RAO - podał w środę dziennik "Wiedomosti". Miała współpracować ze służbami specjalnymi krajów wschodnioeuropejskich należących do NATO.
21.06.2018r. 12:11

Europejskie Forum Atomowe (European Atomic Forum - Foratom), stowarzyszenie przedsiębiorstw z branży jądrowej, wzywa Komisję Europejską i inne instytucje UE do wspierania programu przedłużania pracy elektrowni jądrowych (long-term operation - LTO), aby pomóc Europie w realizacji jej celów klimatycznych.
21.06.2018r. 10:41

Biuro Energii Jądrowej Departamentu Energii (DOE) USA przyznało prawie 64 mln dol. na wsparcie 89 projektów w zakresie rozwoju zaawansowanych technologii jądrowych. Odbiorcami tych funduszy będą krajowe laboratoria nadzorowane przez DOE, przemysł oraz 39 amerykańskich uniwersytetów w 29 stanach - czytamy w BiznesAlert.pl.
21.06.2018r. 10:29

Siemens ogłosił powstanie w Wielkiej Brytanii pilotażowej instalacji magazynu energii z wykorzystaniem amoniaku. Projekt "Green Ammonia" został stworzony przy współpracy z uniwersytetami w Oxfordzie i Cardiff - czytamy w BiznesAlert.pl.
21.06.2018r. 10:10

Nowatorski projekt mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego realizowany jest w Grupie Energa. Na rzece Narew w Ostrołęce budowane jest urządzenie wyposażone w unikalny na skalę Europy - prototypowy system zamknięć powłokowych, bez filarów pośrednich w korycie rzeki. Innowacyjne urządzenie montowane jest w miejscu pobierana wody niezbędnej w celach chłodniczych w procesie wytwarzania energii elektrycznej. Strategiczna inwestycja ma zapewnić warunki ciągłości pracy elektrowni ostrołęckiej. Jaz będzie pracował w okresie najniższych stanów i przepływów.
21.06.2018r. 09:59

Na początku czerwca prezydent Trump zwrócił się do sekretarza ds. energii Ricka Perry'ego, aby ten podjął natychmiastowe działania w celu powstrzymania degradacji jednej z najważniejszych gałęzi amerykańskiego przemysłu: energetyki węglowej i jądrowej. Zdaniem administracji prezydenta Trumpa, utrata atomu i węgla w miksie energetycznym kraju, zagrozi bezpieczeństwu narodowemu Stanów Zjednoczonych - czytamy w BiznesAlert.pl.
21.06.2018r. 09:02

Jak czytamy w serwisie pb.pl, Tesla wniosła pozew do sądu federalnego w Newadzie przeciwko byłemu pracownikowi, który włamał się do systemu komputerowego spółki.
21.06.2018r. 06:17

Mniej wiatru, remonty w elektrowniach i wysokie temperatury przekładają się w ostatnich dniach na wzrost cen energii - czytamy w "Rzeczpospolitej".
21.06.2018r. 05:46

PKP Energetyka planuje inwestycje o wartości 167 mln zł. Ich realizację uzależnia jednak od uzgodnienia zasad współpracy z PKP PLK - czytamy w "Pulsie Biznesu".
21.06.2018r. 05:13

19 czerwca br. nastąpiła zmiana w składzie rady nadzorczej Energi Wytwarzanie. Na członków rady powołani:zostali Agnieszka Żyro i Robert Harasimiuk.
Jednocześnie rezygnację złożył Artur Różycki.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE