ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.09.2018r. 16:23

Tauron chce się rozwijać w obszarze energetyki odnawialnej. Ma m.in. dość zaawansowany plan budowy farm fotowoltaicznych oraz plany rozwoju farm wiatrowych - poinformował prezes Tauronu Filip Grzegorczyk.
20.09.2018r. 16:11

PGE zrezygnował z zakupu akcji Polenergii w ogłoszonym przez siebie wezwaniu z powodu nieziszczenia się części warunków - poinformował pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.
20.09.2018r. 14:46

Tauron się zmienia, a proces nie jest łatwy. Prezes Taurona Filip Grzegorczyk wystąpił na IV Kongresie Energetycznym we Wrocławiu. Mówił o transformacji spółki - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.09.2018r. 14:43

Grudniowy szczyt ONZ w Katowicach ma sprawić, by Porozumienie paryskie, czyli pierwsza globalna umowa klimatyczna zaczęła żyć, przestała być tylko polityczno-prawnym dokumentem - podkreślił Tomasz Chruszczow, wieloletni negocjator klimatyczny i przedstawiciel resortu środowiska.
20.09.2018r. 14:36

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, kolejny zagraniczny inwestor chce skorzystać z preferencyjnych taryf na energię z elektrowni fotowoltaicznych na Ukrainie. Na pierwszy projekt PV w tym kraju hiszpańska Acciona ma wydać 64 mln dolarów.
20.09.2018r. 14:20

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, o wsparcie będą konkurować jednocześnie inwestorzy planujący budowę elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. W pierwszej tego rodzaju aukcji w historii niemieckiego systemu wsparcia dla OZE bezkonkurencyjna okazała się fotowoltaika.
20.09.2018r. 14:13

Inwestycje w odnawialne źródła energii będą realizowane w Polsce z powodu presji regulacyjnej, ekonomicznej i społecznej - oceniła Monika Morawiecka, dyrektor departamentu strategii PGE i członek rady zarządzającej PKEE. Dodała, że miks energetyczny oparty w większym niż teraz stopniu o OZE będzie tańszy niż miks na źródłach konwencjonalnych.
20.09.2018r. 13:37

20 września w Warszawie odbyło się pierwsze polsko-koreańskie forum energetyki jądrowej zorganizowane przez Ministerstwo Energii wspólnie z Ambasadą Korei Południowej. Forum daje możliwość poznania firm i organizacji związanych z energetyką jądrową w obu krajach oraz prowadzenie interaktywnego dialogu na temat współpracy biznesowej na rynku globalnym. Przedstawiciele Koreańskich form deklarują chęć aktywnego uczestnictwa w polskim programie jądrowym.
20.09.2018r. 12:24

Blok energetyczny PKN Orlen we Włocławku, który wyłączono awaryjnie na początku września, będzie ponownie uruchomiony w marcu 2019 r. Wykonawca bloku, czyli konsorcjum General Electric i SNC-Lavalin Polska, ustalając przyczyny awarii uznał, że termin postoju musi zostać wydłużony.
20.09.2018r. 11:59

Po trwającej blisko 2,5 roku budowie koncern Fortum uruchomił w czwartek w Zabrzu (Śląskie) nową elektrociepłownię, która będzie dostarczać energię elektrycznąi ciepło do ponad 70 tys. gospodarstw domowych w Zabrzu i sąsiednim Bytomiu. Inwestycja kosztowała 870 mln zł.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE