ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.06.2018r. 16:19

Bruno Bensasson i Gwenaelle Huet, dyrektorzy największych spółek energetycznych we Francji - EDF i Engie - poinformowali na Twitterze, że prezydent Emmanuel Macron zatwierdził sześć projektów morskich farm wiatrowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.06.2018r. 16:15

Politechnika Śląska chce złożyć ofertę ws. bezemisyjnego autobusu w programie NCBR Bezemisyjny Transport Publiczny. Zamierza wykorzystać swoje doświadczenia związane m.in. z napędami, źródłami zasilania, oprogramowaniem, rozwiązaniami autonomicznymi i materiałami.
20.06.2018r. 15:55

Podczas przystanku regat Volvo Ocean Race w Göteborgu w Szwecji, Volvo zaprezentowało swój pionierski autobus autonomiczny. Prototyp oparty jest na komercyjnie produkowanym elektrycznym autobusie miejskim marki, który został przystosowany do działania autonomicznego.
20.06.2018r. 15:48

Ukraiński państwowy operator elektrowni jądrowych Energoatom podpisał porozumienie ze szwedzkim dozorem jądrowym i firmą doradztwa technicznego Lloyd's Register Consulting - Energy AB w sprawie przekazania zaawansowanego oprogramowania przeznaczonego do prowadzenia analiz bezpieczeństwa ukraińskich elektrowni jądrowych.
20.06.2018r. 15:40

Panele fotowoltaiczne w Koszalinie zamontowane zostaną przy parku wodnym oraz na budynkach seminarium duchownego, a w Kołobrzegu na terenach wodociągów. Umowy na dofinansowanie tych inwestycji z RPO w obu miastach podpisali przedstawiciele samorządu województwa zachodniopomorskiego.
20.06.2018r. 15:20

Podczas poniedziałkowego spotkania z młodzieżą prezydent Turcji, Tayyip Erdogan, zapowiedział budowę trzeciej elektrowni jądrowej w kraju która będzie w stanie pokryć 10 procent zapotrzebowania kraju na energię - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.06.2018r. 15:16

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w naszym kraju w latach 2006-2016 nastąpiła poprawa efektywności energetycznej. Główny Urząd Statystyczny podaje, że energochłonność pierwotna obniżała się w tym okresie średnio o ponad 3 proc. rocznie, a energochłonność finalna o ponad 2 proc. Nadal najwiekszym konsumentem energii pozostają gospodarstwa domowe, mimo, że ich udział w ogólnym zużyciu energii w ostatnich latach wyraźnie spadł.
20.06.2018r. 15:11

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, chiński deweloper farm fotowoltaicznych ReneSola, realizujący w naszym kraju projekty PV w ramach systemu aukcyjnego, pozyskał kolejne pożyczki na sfinalizowanie tych inwestycji od brytyjskiego funduszu infrastrukturalnego Sequoia. ReneSola sygnalizuje zainteresowanie kolejnymi inwestycjami na polskim rynku fotowoltaicznym.
20.06.2018r. 14:47

Renault otwiera w Berlinie concept store "Renault Electric Vehicle Experience Center" z samochodami elektrycznymi. W lutym pierwszy taki salon powstał w Sztokholmie. Renault informuje, że chce w ten sposób promować zalety elektrycznej mobilności wśród jak najszerszej rzeszy potencjalnych użytkowników.i
20.06.2018r. 14:36

W 2021 roku w Norwegii może zacząć obowiązywać nowa taryfa energetyczna. Będzie ona opierała się na innych założeniach niż dotychczasowe. Może ona spowodować, że konsumenci będą zainteresowani magazynowaniem energii na swoje potrzeby. Ograniczy to nieefektywne inwestowanie w rozwój sieci elektroenergetycznej, które ma miejsce teraz - czytamy w BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE