ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
09.07.2020r. 18:18

Złożono 185 wniosków o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym, kolejne 290 wniosków jest w trakcie składania - poinformował PAP Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączna wartość kwoty dofinansowania przekroczyła 3,7 mln zł.
09.07.2020r. 18:10

Trzy projekty na łączną kwotę dotacji 54 mln zł wybrał w swojej części programu Gepard II zarząd województwa śląskiego. Chodzi m.in. o wsparcie zakupu 40 autobusów z napędem elektrycznych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię oraz kolejnych takich wozów przez Tychy i Zawiercie.
09.07.2020r. 17:39

Moray Offshore Windfarm Eeast ogłosiła dziś zakończoną powodzeniem instalację pierwszych fundamentów kratownicowych w ujściu zatoki Moray Firth. Docelowa ma powstać 103 takie fundamenty, na których zostanie zainstalowana setka turbin wiatrowych i trzy morskie stacje elektroenergetyczne.
09.07.2020r. 17:08

Carrefour Polska rozpoczął testowanie elektrycznych samochodów dostawczych z nowatorskim systemem przewozu produktów spożywczych. Samochody włączone zostaną do floty wykorzystywanej podczas dostarczania zamówień ze sklepu internetowego sieci. Rozwiązanie powstało w ramach programu Pilot Maker Elektro ScaleUp.
09.07.2020r. 16:38

Jak przyspieszyć innowacyjność w zakresie bezemisyjnej produkcji energii oraz jak przeprowadzić proces ożywienia gospodarek po pandemii, aby przebiegał on w sposób zrównoważony i sprawiedliwy dla wszystkich - m.in. o tym dyskutowano podczas szczytu "IEA Clean Energy Transitions Summit", zorganizowanego przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (International Energy Agency - IEA). W wideospotkaniu, które odbyło się 9 lipca, udział wziął minister klimatu Michał Kurtyka.
09.07.2020r. 16:24

Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem będzie zarządzanie i rozwój projektów opartych o odnawialne źródła energii (OZE).
09.07.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Europejski Bank Inwestycyjny przyznał kredyt na budowę ogromnej farmy fotowoltaicznej, którą zbuduje hiszpański koncern energetyczny Iberdrola. EBI wcześniej zaangażował się w finansowanie także innych projektów Iberdroli - w tym obecnie największej europejskiej elektrowni PV, którą Hiszpanie uruchomili przed kilkoma miesiącami.
09.07.2020r. 14:09

Przy należącej do KGHM Hucie Miedzi Legnica powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 3 MW - pierwsza z cyklu inwestycji w fotowoltaikę, które chce przeprowadzić miedziowa spółka. Energia produkowana przez farmy będzie wykorzystywana przez należące do KGHM zakłady.
09.07.2020r. 13:21

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński powiedział, że elektrociepłownia gazowo-parowa w Stalowej Woli zostanie oddana do użytku jeszcze w tym miesiącu. - Coraz więcej instalacji będzie przechodzić na gaz, tak jak w przypadku spektakularnej decyzji o Elektrowni Ostrołęka C. Podobnie jest z Elektrownią Dola Odra należącą do Polskiej Grupy Energetycznej - zaznaczył cytowany przez BiznesAlert.pl prezes.
09.07.2020r. 13:17

Klienci GreenWay Polska mogą ładować swoje samochody elektryczne energią ze źródeł odnawialnych. W sieci operatora funkcjonuje już 30 stacji ładowania zasilanych z OZE. Zostały one oznakowane charakterystyczną, zieloną nalepką.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE