ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
12.04.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W przyszłym tygodniu przedsiębiorcy i branżowe organizacje mają przedstawić uwagi do projektu o nazwie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) na lata 2021-2027 - informuje "Puls Biznesu".
12.04.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak podaje Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Energetycznego i Wodnego (Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft), Berlin rozszerzył swoją przewagę wśród miast z największą liczbą stacji ładowania samochodów z napędem elektrycznym w Niemczech.
11.04.2021r. 19:32

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Radio publiczne Izraela podało w niedzielę, powołując się na źródła w służbach specjalnych, że to izraelski wywiad Mosad przeprowadził cyberatak na irański ośrodek nuklearny Natanz, co spowodowało tam awarię. Izraelskie władze dotychczas nie skomentowały incydentu w Iranie.
11.04.2021r. 18:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Awaria z dostawą energii elektrycznej, która miała miejsce w niedzielę w zakładach wzbogacania uranu w Natanz, została spowodowana przez akt terroryzmu - oświadczył wiceprezydent Iranu i szef Irańskiej Organizacji Energii Atomowej Ali Akbar Salehi.
11.04.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Po wydaniu w marcu br. przez komitet inwestycyjny PGE zgody na stworzenie przez spółkę w ciągu 4 lat specjalnego telekomu dla energetyki, który ma zostać zrealizowany w oparciu o technologię LTE z wykorzystaniem częstotliwości 450 MHz, odżyły dyskusje, może nie tak burzliwe jak w roku 2018, dotyczące wyboru technologii systemu łączności krytycznej. Sprawa wydaje się jednak zamknięta i od LTE450 nie ma już odwrotu.
11.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Siemens, jej spółka joint venture Fluence, z amerykańską grupą energetyczną AES i litewski operator systemu przesyłowego LitGrid planują zrealizować pierwszy projekt magazynu energii w krajach bałtyckich, który połączy te urządzenia bezpośrednio z siecią elektroenergetyczną, aby pomóc temu krajowi odłączyć się od rosyjskiej sieci z czasów sowieckich i zintegrować poprzez Polskę i Szwecję z Europą - czytamy w "BiznesAlert.pl".
11.04.2021r. 13:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Izrael postrzega USA jako sojusznika w pełnym rozumieniu tego słowa", zamierza "współpracować z nimi w kwestiach irańskich, dbając o to, by nowe porozumienie dyplomatyczne z Teheranem nie zagroziło bezpieczeństwu regionu" - oświadczył minister obrony Izraela.
11.04.2021r. 13:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Firma Taiwan Cement planuje zbudować fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych za 352 mln USD na południowym Tajwanie. Zakład o mocy 1,8 GW będzie produkował niklowe baterie trójskładnikowe o wysokim naładowaniu i rozładowaniu.
11.04.2021r. 12:29

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Xiaomi ogłasza Segway Apex H2, futurystycznie wyglądający motocykl z napędem wodorowym. Producent twierdzi, że motocykl z ogniwami paliwowymi będzie dostępny od 2023 roku za 10700 dolarów.
11.04.2021r. 09:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przyczyną ubiegłorocznej awarii w podziemnych zakładach wzbogacania uranu w Natanz nie był sabotaż, ale przerwa w dostawie energii elektrycznej - podała w niedzielę irańska telewizja informacyjna Press TV, powołując się na rzecznika irańskiej delegacji w MAEA.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE