ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
03.03.2021r. 14:05

Kierowcy samochodów z napędem elektrycznym od kwietnia br. za darmo naładują je na parkingu przed Urzędem Miejskim w Słubicach (Lubuskie). Na inwestycję gmina wyda 153 tys. zł - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.
03.03.2021r. 13:25

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Energa Operator we współpracy z samorządem (miasto Koszalin udostępnia teren) postawił ponad 20 takich stacji, w różnych lokalizacjach, głównie przy parkingach.
03.03.2021r. 13:23

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zielona Kultura to nowy, pilotażowy projekt Urzędu Miejskiego Wrocławia łączący kulturę i ekologię. Wrocławskie instytucje kultury, które wezmą w nim udział, będą mogły otrzymać maksymalnie do 20 tys. zł na realizacje proekologicznych projektów.
03.03.2021r. 13:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Autoryzowany zakład naprawy akumulatorów trakcyjnych do samochodów elektrycznych i hybrydowych Renault został uruchomiony w ramach działalności spółki Dąbrowscy - autoryzowanego dealera Renault w Zabrzu. W Zabrzu naprawiane są akumulatory trakcyjne z terytorium Europy Wschodniej obejmującego: Polskę, Estonię, Litwę, Łotwę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.
03.03.2021r. 12:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Proekologiczne trendy motywują obecną politykę przedsiębiorstw w niemal każdym sektorze rynkowym - dla spółek jest to przede wszystkim okazja do redukcji kosztów, wygenerowania dodatkowych zysków czy możliwość uniezależnienia się od czynników zewnętrznych. Wiele spółek nie korzysta z pełni możliwości, jakie daje transformacja energetyczna, jednak podmiotów, które dzięki przemianom łapią dodatkowy wiatr w żagle, jest znacznie więcej. Najlepszym przykładem tej drugiej grupy spółek jest Dino Polska S.A.
03.03.2021r. 12:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Spółki Grupy Polenergia wspierają Beyond.pl w dwóch obszarach: dostawy w 100 proc. zielonej, zeroemisyjnej energii elektrycznej oraz realizacji usług doradczych. Przetarg na dostawę energii ze źródeł odnawialnych wygrała Polenergia Obrót specjalizująca się w hurtowym obrocie energią elektryczną, energią z OZE, gazem oraz w handlu świadectwami pochodzenia i uprawnieniami do emisji CO2.
03.03.2021r. 12:08

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemiecka gazeta Handelsblatt informuje, że prawdopodobnie przed upływem bieżącego roku po niemieckich ulicach i drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych.
03.03.2021r. 11:40

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
PGE planuje wystawić do aukcji ponad 150 MW w dużych i małych projektach fotowoltaicznych - poinformował wiceprezes PGE Paweł Strączyński. Z inwestycjami w budowę nowych lądowych farm wiatrowych koncern na razie się wstrzymuje, ale jest zainteresowany akwizycjami farm już istniejących i pracujących.
03.03.2021r. 11:06

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przeprowadzona w środę na EEX w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji CO2 została rozliczona po kursie 37,56 euro. Uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na 4,712 mln uprawnień, wobec oferowanych 2,575 mln, co dało współczynnik pokrycia na poziomie 1.83.
03.03.2021r. 10:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Energetyka jądrowa dostarczyła 2600 TWh bezemisyjnej energii elektrycznej w 2020 r., co stanowi około 10 proc. całkowitej światowej produkcji energii elektrycznej i prawie jedną trzecią światowej niskoemisyjnej produkcji elektryczności.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE