ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.04.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Po wydaniu w marcu br. przez komitet inwestycyjny PGE zgody na stworzenie przez spółkę w ciągu 4 lat specjalnego telekomu dla energetyki, który ma zostać zrealizowany w oparciu o technologię LTE z wykorzystaniem częstotliwości 450 MHz, odżyły dyskusje, może nie tak burzliwe jak w roku 2018, dotyczące wyboru technologii systemu łączności krytycznej. Sprawa wydaje się jednak zamknięta i od LTE450 nie ma już odwrotu.
11.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Siemens, jej spółka joint venture Fluence, z amerykańską grupą energetyczną AES i litewski operator systemu przesyłowego LitGrid planują zrealizować pierwszy projekt magazynu energii w krajach bałtyckich, który połączy te urządzenia bezpośrednio z siecią elektroenergetyczną, aby pomóc temu krajowi odłączyć się od rosyjskiej sieci z czasów sowieckich i zintegrować poprzez Polskę i Szwecję z Europą - czytamy w "BiznesAlert.pl".
11.04.2021r. 13:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Izrael postrzega USA jako sojusznika w pełnym rozumieniu tego słowa", zamierza "współpracować z nimi w kwestiach irańskich, dbając o to, by nowe porozumienie dyplomatyczne z Teheranem nie zagroziło bezpieczeństwu regionu" - oświadczył minister obrony Izraela.
11.04.2021r. 13:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Firma Taiwan Cement planuje zbudować fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych za 352 mln USD na południowym Tajwanie. Zakład o mocy 1,8 GW będzie produkował niklowe baterie trójskładnikowe o wysokim naładowaniu i rozładowaniu.
11.04.2021r. 12:29

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Xiaomi ogłasza Segway Apex H2, futurystycznie wyglądający motocykl z napędem wodorowym. Producent twierdzi, że motocykl z ogniwami paliwowymi będzie dostępny od 2023 roku za 10700 dolarów.
11.04.2021r. 09:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przyczyną ubiegłorocznej awarii w podziemnych zakładach wzbogacania uranu w Natanz nie był sabotaż, ale przerwa w dostawie energii elektrycznej - podała w niedzielę irańska telewizja informacyjna Press TV, powołując się na rzecznika irańskiej delegacji w MAEA.
11.04.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zarząd spółki G-Energy S.A. poinformował w komunikacie, że 10 kwietnia br. podpisał umowę o współpracy z Solar-Energy S.A. w celu wspólnego projektowania oraz budowy farm fotowoltaicznych w segmencie niezależnych elektrowni słonecznych.
11.04.2021r. 06:00

Koncepcja kryptowalut narodziła się już w latach 90-ych ubiegłego wieku, ale to bitcoin stał się najbardziej popularną i jednocześnie najdroższą walutą cyfrową pod względem kapitalizacji. Kiedy i jak to wszystko się zaczęło? Oto krótka, ale i burzliwa historia bitcoina.
10.04.2021r. 23:29

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Prezydent Iranu Hassan Rouhani nadzorując w sobotę uruchomienie zaawansowanych wirówek w podziemnej elektrowni atomowej w Natanz oświadczył, że wszystkie działania nuklearne Iranu są pokojowe i nie mają celów militarnych.
10.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Mimo obaw państw ościennych i sprzeciwu rybaków rząd Japonii podjął decyzję o uwolnieniu do morza ponad miliona ton radioaktywnej wody ze zniszczonej elektrowni jądrowej w Fukushimie - podała w piątek agencja Kyodo, powołując się na anonimowe źródło.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE