ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
03.03.2021r. 09:32

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Elektrownie węglowe będą zamykane. To perspektywa 30 lat a może więcej. One są w różnym wieku i stanie technicznym - mówi Piotr Naimski minister i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Gość Porannej rozmowy w RMF FM zapowiedział, że pierwsza polska elektrownia atomowa powstanie na Pomorzu Gdańskim.
03.03.2021r. 09:27

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski omówił koszty Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. Program ma kosztować około 80 mld złotych w dwie dekady i zakłada budowę obiektów na Pomorzu i koło Bełchatowa - czytamy w BiznesAlert.pl.
03.03.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Tauron Polska Energia oddał do użytku stację ładowania samochodów elektrycznych w Dębicy i posiada już 87 takich stacji, podała spółka. W najbliższych miesiącach Tauron planuje budowę kolejnych, tak, by na koniec roku liczba stacji przekroczyła 130.


03.03.2021r. 08:51

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Katowice, Gliwice i Jaworzno są najlepiej przygotowane na transformację energetyczną - ocenił w raporcie Polski Instytut Ekonomiczny. Według analityków regiony te nie ucierpiały w znaczący sposób na likwidacji kopalń, a ich struktura gospodarcza jest zdywersyfikowana.
03.03.2021r. 08:47

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ograniczenia związane z pandemią spowodowały największy bezwzględny spadek zanieczyszczenia dwutlenkiem węgla spowodowanego zużyciem energii od czasów II wojny światowej. Teraz są wyższe niż przed pandemią.
03.03.2021r. 08:26

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Basto Electric to pierwszy z trzech promów o napędzie elektrycznym, obsługiwanych przez firmę żeglugową Basto Fosen, które będą pływały po norweskich wodach. Kolejne egzemplarze są właśnie konstruowane w Turcji.
03.03.2021r. 08:14

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
USA są "żywo zainteresowane" ułatwieniem wykorzystania amerykańskich instytucji do sfinansowania polskiego projektu jądrowego, a Polska będzie zachęcać inwestora do wyboru oferty USA - to niektóre zapisy umowy międzyrządowej ws. rozwoju energetyki jądrowej.
03.03.2021r. 07:48

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczęło we wtorek konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy w obszarze zielonej energii, efektywności i zrównoważonego transportu. Szefowie resortu przedstawili podstawowe założenia KPO, cele i kierunki wsparcia.
03.03.2021r. 07:33

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
03.03.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Energa Oświetlenie przez najbliższe lata będzie współpracować z Miastem Tczew. Spółka zajmie się m.in. modernizacją oświetlenia ulicznego i wymieni przeszło 1650 sztuk działających tu opraw sodowych na nowoczesne oprawy LED.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE