ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.10.2018r. 19:51

Przywódcy UE udzielili czwartek w Brukseli pełnego wsparcia Polsce w organizacji konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach. Jak podkreślili, musi ona zaowocować przyjęciem ambitnych i kompleksowych zasad wykonawczych do porozumienia paryskiego.
18.10.2018r. 18:41

Rządowy program "Czyste powietrze" przełoży się na rozwój przedsiębiorczości, wiąże się też z programem rozwoju sieci gazowniczej - ocenił w czwartek w Katowicach minister środowiska Henryk Kowalczyk.
18.10.2018r. 16:22

Czyste powietrze to impuls, którego Warszawa bardzo potrzebuje; współpraca z rządem może doprowadzić do tego, że już w pierwszej nowej kadencji wymienimy wszystkie "kopciuchy" - powiedział w czwartek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.
18.10.2018r. 14:44

Zwiększenie własnej produkcji gazu na Szelfie Norweskim to element szerszego planu - powiedział w czwartek w Siedlcach pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
18.10.2018r. 14:40

Exxon Mobil spodziewa się rosnącego zapotrzebowania na LNG w Chinach. Jego strategia gazowa opiera się na dwóch filarach: zwiększeniu produkcji super schłodzonego gazu w Papui Nowej Gwinei i Mozambiku, a jednocześnie na stworzeniu popytu na dostawy surowca w Chinach poprzez otwarcie pierwszego centrum importu i magazynowania - czytamy w serwisie pb.pl.
18.10.2018r. 13:59

Zakup udziałów w norweskim złożu to przyspieszona realizacja strategii PGNiG - ocenił w czwartek w Siedlcach minister energii Krzysztof Tchórzewski. W jego opinii pozwoli to w większym stopniu stabilizować ceny gazu w Polsce.
18.10.2018r. 13:55

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zdradził, że umowa o budowie gazociągu Baltic Pipe zostanie podpisana na przełomie listopada i grudnia tego roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.10.2018r. 13:42

Zakup przez PGNiG udziałów w koncesji na norweskim szelfie kontynentalnym poprawi ekonomiczne uzasadnienie projektu Baltic Pipe, którym gaz z tej koncesji będzie transportowany do Polski - ocenia pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
18.10.2018r. 13:22

Polityka energetyczna Polski ma w pierwszej połowie listopada być przekazana do uzgodnień międzyresortowych i na poszczególne komitety, tak aby Rada Ministrów przyjęła ją do końca 2018 roku - powiedział dziennikarzom minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że w założeniach tej polityki jest uwzględniona energia atomowa.
18.10.2018r. 13:18

W ramach przeprowadzonego postępowania, spośród trzech dostępnych na rynku platform do rezerwacji przepustowości, europejska Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) wybrała Platformę GSA, powstałą z inicjatywy i stosowaną przez Gaz-System. Dzięki temu to narzędzie informatyczne będzie wykorzystywane przez operatorów systemów przesyłowych gazu na granicy polsko-niemieckiej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE