ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.01.2021r. 17:29

Wydane w piątek przez Federalny Urząd Żeglugi Morskiej i Hydrografii (BSH) zezwolenie na natychmiastowe wznowienie budowy niemieckiego odcinka gazociągu Nord Stream 2 po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec zostało zawieszone wskutek zaskarżenia go przez dwie organizacje ekologiczne - podał w poniedziałek BSH.
18.01.2021r. 15:23

Jak podaje agencja "Bloomberg", Rosja planuje o dwa tygodnie przyśpieszyć i wydłużyć sezon żeglugi wielkich transportowców ze skroplonym gazem ziemnym pokonujących Północną Drogę Morską z Azji do Europy. Może to być możliwe dzięki nietypowo wysokim temperaturom panującym we wschodniej Arktyce.
18.01.2021r. 14:50

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
PKP Intercity wyda 19 mld zł na nowy tabor. Wszystko dzięki podpisanej 14 stycznia z Ministerstwem Infrastruktury dziesięcioletniej umowie na świadczenie usług publicznych.
18.01.2021r. 14:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak czytamy w gramwzielone.pl, Linde, potentat na rynku gazów przemysłowych, zamówił dotychczas największy na świecie elektrolizer PEM od firmy ITM Power, która jest w trakcie budowy największej na świecie fabryki tego rodzaju urządzeń. Linde jest jednym z inwestorów ITM Power.
18.01.2021r. 13:16

Gaz-System otrzymał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu przyłączeniowego do Elektrowni Dolna Odra, wydaną przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie.
18.01.2021r. 12:24

"Chcemy być w naszej branży integratorem i kreatorem zmian, aby nasze uczestnictwo w transformacji energetycznej przekładało się na cały polski rynek" - powiedział Paweł Stańczyk, prezes zarządu PGNiG Termika oraz wiceprezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych podczas spotkania "Kawa z Kogeneracją" zorganizowanego przez PTEZ. Moderatorem spotkania był Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu "BiznesAlert.pl".

18.01.2021r. 11:54

Rząd Ukrainy wprowadził w poniedziałek maksymalną dopuszczalną cenę gazu dla odbiorców indywidualnych, która ma obowiązywać do końca sezonu grzewczego albo przeciwepidemicznych restrykcji. Wcześniej przez kraj przelała się fala protestów w związku ze wzrostem cen gazu i energii elektrycznej.
18.01.2021r. 11:42

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła w poniedziałek inaugurację Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) - serii projektów artystyczno-technologicznych, które mają być elementem realizacji Europejskiego Zielonego Ładu.
18.01.2021r. 09:35

Uprawnienia EUA w grudniu zyskały na wartości 11,71 proc., osiągając pod koniec grudnia 33 euro, co jest rekordem od początku notowań - podał w raporcie Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami.
18.01.2021r. 08:36

Ubezpieczycielem gazociągu Nord Stream 2 może zostać rosyjska firma Konstanta, którą zarejestrowano 11 stycznia i która już dwa dni później otrzymała licencję banku centralnego Rosji - podał w poniedziałek dziennik gospodarczy "Wiedomosti".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE