ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.06.2021r. 06:00

NFOŚiGW dofinansuje 112 mln zł budowę bloku energetycznego na paliwo alternatywne.
17.06.2021r. 20:00


Po uzyskaniu w maju decyzji Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o zmianie koncesji pozwalającej na sprzedaż energii cieplnej z pomp ciepła, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie złożyło do Urzędu wniosek o zatwierdzenie taryfy pozwalającej na sprzedaż ciepła z pomp, poinformował ISBnews prezes MPEC Marian Łyko.
17.06.2021r. 19:00

Redakcja CIRE
W ostatni poniedziałek maja odbyło się koleje spotkanie w ramach cyklu "Kawa z Kogeneracją". Temat wideokonferencji z udziałem dziennikarzy i przedstawicieli przedsiębiorstw-członków Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych brzmiał "Edukacja na rzecz klimatu". Rozmowy uczestników spotkania koncentrowały się wokół roli firm energetycznych i ciepłowniczych w edukacji na temat zmian klimatu i zwiększaniu świadomości społecznej, dotyczącej produkcji energii elektrycznej i ciepła.
17.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zmiany klimatu jako zagrożenie postrzega 77 proc. Polaków, przy czym 51 proc. uważa, że jest to tylko jedno z wielu niebezpiecznych zjawisk - wynika z przeprowadzonego przez CBOS badania "Transformacja energetyczna - oczekiwania i postulaty".
17.06.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Bank BNP Paribas uruchomił kalkulator AgroEmisja, który pozwala producentom rolnym i rolnikom szacować wielkość emisji gazów cieplarnianych z upraw roślin i produkcji mleczarskiej. Korzystanie z niego jest bezpłatne - poinformował bank.
17.06.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Mieszkańcy podwrocławskich miejscowości oraz wrocławianie protestują przeciw planom budowy elektrociepłowni, w której energię pozyskiwano by ze spalania odpadów. Obiekt miałby powstać przy granicy Wrocławia na styku z dwoma gminami: Wisznia Mała i Długołęka.
17.06.2021r. 11:00

Redakcja CIRE
1 lipca rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, czyli system informatyczny umożliwiający złożenie deklaracji online. Deklaracje będzie też można złożyć w formie papierowej, a wypełniony dokument będzie można wysłać listem albo złożyć osobiście w urzędzie gminy właściwym ze względu na lokalizację budynku.
17.06.2021r. 08:00

Redakcja CIRE
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
17.06.2021r. 05:00

Europejska Agencja Środowiska uruchomiła nowe narzędzie online, pokazujące stan powietrza w ponad 300 miastach w Europie w ciągu 2 lat. W rankingu ujęto 43 polskie miasta; jakość powietrza w żadnym z nich nie klasyfikuje się jako "dobra". Najczystsze Suwałki i Słupsk są w grupie "umiarkowane".
16.06.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
W Olsztynie wmurowano kamień węgielny pod budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Nowa inwestycja pozwoli na zastąpienie obecnych, wyeksploatowanych instalacji węglowych energią wytworzoną zgodnie z gospodarką o obiegu zamkniętym.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE