ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.01.2021r. 19:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Seria poważnych awarii w europejskiej energetyce nie jest dziełem zimy ani pechowego zbiegu okoliczności. Przyczyną okazała się zawodność Odnawialnych Źródeł Energii. W czasie niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej był to temat tabu. Miejmy nadzieję, że Portugalia znajdzie więcej odwagi, aby poważnie zająć się bezpieczeństwem energetycznym.
21.01.2021r. 17:48

Kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. W czwartek po południu nastąpiła przerwa w dostawach ciepła w rejonie ul. Brązowniczej 1B. Jak poinformowała spółka Veolia Energia Warszawa przywrócenie dostaw ciepła planowane jest o godz. 21 wieczorem.
21.01.2021r. 12:38

Na temat planowanej wieloletniej umowy dzierżawy Ciepłowni Zasanie rozmawiali w miniony wtorek prezes nowopowstałej spółki PGNiG Termika Energetyka Przemyśl Krzysztof Gigol oraz prezydentem Przemyśla Wojciech Bakun i zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
21.01.2021r. 12:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rok 2020 był w Tarnowie rekordowym pod względem liczby likwidacji palenisk na paliwo stałe. - Pozbyliśmy się z miasta około 500 "kopciuchów" - mówi Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.
21.01.2021r. 10:56

Instalacje wysokosprawnej kogeneracji, wykorzystujące paliwo biogazowe, powstaną w Grajewie (woj. podlaskie) oraz w Drzonowie i Marcinkowicach (woj. zachodniopomorskie). Inwestycja uzyskały dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Unijne dotacje wyniosą razem niemal 25 mln zł, a łączna wartość projektów, to ok. 48 mln zł.
21.01.2021r. 09:57

Cele neutralności klimatycznej, perspektywa współpracy UE-USA w zakresie energii oraz sprawiedliwa transformacja energetyczna to tematy dyskusji pn. "Nowe spojrzenie na transatlantyckie relacje w dziedzinie energii i klimatu", zorganizowanej przez Atlantic Council w ramach V. Globalnego Forum Energii. Biorący udział w tym spotkaniu Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka zwrócił uwagę, że ogólnoświatowym wyzwaniem jest teraz przejście do realizacji konkretnych działań na rzecz neutralności klimatycznej.
21.01.2021r. 09:27

Veolia Energia Polska oraz Veolia Energia Warszawa poinformowały o złożeniu do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odwołania od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) z grudnia 2020 roku.
21.01.2021r. 07:34

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
21.01.2021r. 06:17

Jeśli chodzi o spalanie węgla w piecach domowych, to Polska zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w UE - mówi zajmujący się inżynierią ochrony powietrza dr hab. Grzegorz Wielgosiński. Jego zdaniem najlepszym sposobem walki ze smogiem jest podłączanie gospodarstw domowych do elektrociepłowni.
21.01.2021r. 00:47

Prezydent USA Joe Biden podpisał w środę w Gabinecie Owalnym pierwsze zarządzenia. Wśród nich jest dokument odwracający decyzję Donalda Trumpa o wycofaniu USA z paryskiego porozumienia klimatycznego.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE