ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
16.06.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
W Olsztynie wmurowano kamień węgielny pod budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Nowa inwestycja pozwoli na zastąpienie obecnych, wyeksploatowanych instalacji węglowych energią wytworzoną zgodnie z gospodarką o obiegu zamkniętym.
16.06.2021r. 16:00

Redakcja CIRE
Elektrociepłownia Zielona Góra, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od 15 do 31 maja br. przeprowadziła coroczny przegląd bloku gazowo - parowego (BGP). Wykonane zostały wszystkie zaplanowane prace, w czasie krótszym o 5 dni od zakładanego w harmonogramie terminu. Możliwe to było dzięki dużemu zaangażowaniu Pionu Produkcji oraz zespołowi Głównego Inżyniera ds. Utrzymania Majątku.
16.06.2021r. 09:00

Redakcja CIRE

11 czerwca br. Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Artur Michalski oraz Prezes Zarządu MPGK Sp. z o.o. we Włodawie Hubert Ratkiewicz podpisali umowę dofinansowania w formie dotacji do 14,5 mln zł projektu pn. Modernizacja źródeł ciepła z wykorzystaniem OZE w MPGK Włodawa.
W uroczystości uczestniczył Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Wsparcie finansowe dla inicjatywy udzielono w ramach środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, poddziałanie 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej.
16.06.2021r. 08:00

Redakcja CIRE
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
16.06.2021r. 04:00

Oferta o wartości 156,2 mln zł netto na budowę kotłowni gazowo-olejowej (KGO) wraz z instalacjami i gospodarkami pomocniczymi oraz powiązaniami do infrastruktury Ciepłowni Kawęczyn w Warszawie została najwyżej oceniona w postępowaniu przetargowym PGNIG Termika - poinformował Budimex w komunikacie.
15.06.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd zobowiązał we wtorek w drodze uchwały ministrów: aktywów państwowych Jacka Sasina, klimatu Michała Kurtykę, spraw zagranicznych Zbigniewa Rau oraz ds. UE Konrada Szymańskiego do rozwiązania z Czechami w drodze ugody sporu o kopalnię w Turowie.
15.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Bank Ochrony Środowiska podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę w zakresie wspierania rozwoju zielonych technologii - poinformowało we wtorek NCBR. Dodano, że współpraca ma przyczynić się do większej komercjalizacji projektów.
15.06.2021r. 08:00

Redakcja CIRE
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
14.06.2021r. 19:00

Trudno dziś oszacować, kiedy dobiegnie końca pandemia koronawirusa. Pewne jest natomiast, że konsekwencje tego globalnego zagrożenia dla zdrowia i życia obywateli, odczuwać będziemy jeszcze długo. O wyzwaniach stojących przed branżą ciepłowniczą i sektorem elektroenergetycznym, rozmawiać będą eksperci, politycy i liderzy opinii podczas II Kongresu Kogeneracji, który w dniach 31 sierpnia - 1 września odbędzie się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
14.06.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński wziął udział w posiedzeniu Rady UE ds. Środowiska, które odbyło się 10 czerwca 2021 r. w Luksemburgu. Wśród omawianych tematów znalazły się kwestie budowy Europy odpornej na zmianę klimatu - nowa strategia UE w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE