ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


Laboratorium Dozoru Technicznego na Politechnice Warszawskiej
29.10.2018r. 12:39

10 października 2018 r. w Gmachu Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej otwarte zostało Laboratorium Dozoru Technicznego. Laboratorium ukierunkowane jest głównie na wykonywanie badań mechanicznych niszczących oraz badań nieniszczących również w oparciu o laboratorium mobilne.Laboratorium UDT zostało wyposażone w najnowszy sprzęt, m.in.: maszynę wytrzymałościową, młot wahadłowy, twardościomierz uniwersalny, zestaw do badań ultradźwiękowych, robot inspekcyjny, mikroskop przenośny wraz z kamerą cyfrową, wideoendoskop, zestaw do badania metodą emisji akustycznej oraz drony wykorzystywane w badaniach w przestrzeni otwartej (urządzenia transportu bliskiego) lub zamkniętej (zbiorniki).
« poprzednie 1/20 następne »
Laboratorium Dozoru Technicznego na Politechnice Warszawskiej - (1200x900)

Dron inspekcyjny do badań w przestrzeni otwartej

Dron H520 produkcji chińskiej firmy Yuneec. Waży ok. 2 kg, średni czas lotu na jednej baterii to kilkanaście do 20 min. W ciągu kilkunastu sekund dron jest się w stanie wzbić na wysokość 100 m. Wyposażony jest on w kamerę zainstalowaną na ruchomym wysięgniku rejestrującą obraz w jakości 4k.

Dron ma również opcję automatycznego mapowania danego obszaru. Urządzenie tworzy siatkę i mapuje dany obszar lub można zadać mu trasę lotu. W tym przypadku dron leci według ustalonej trasy, od puntu A do punktu B, po czym wraca do punktu A i ląduje.

UDT używa tych dronów do badań w przestrzeni otwartej, przede wszystkim tam gdzie utrudniony jest dostęp przez inspektorów, gdzie jest to niebezpieczne lub czasochłonne.

Urząd zamówił dwa drony do szkolenia ich operatorów, które konstrukcyjnie są bardzo podobne do wykorzystywanych w normalnej pracy, ale mają rozbudowane czujniki wykrywające najdrobniejsze przeszkody.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wawa 05.11.2018r. 11:59
Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Warszawa. Skoda,że ten dron nie jest Polskiej produkcji .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE