ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


Laboratorium Dozoru Technicznego na Politechnice Warszawskiej
29.10.2018r. 12:39

10 października 2018 r. w Gmachu Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej otwarte zostało Laboratorium Dozoru Technicznego. Laboratorium ukierunkowane jest głównie na wykonywanie badań mechanicznych niszczących oraz badań nieniszczących również w oparciu o laboratorium mobilne.Laboratorium UDT zostało wyposażone w najnowszy sprzęt, m.in.: maszynę wytrzymałościową, młot wahadłowy, twardościomierz uniwersalny, zestaw do badań ultradźwiękowych, robot inspekcyjny, mikroskop przenośny wraz z kamerą cyfrową, wideoendoskop, zestaw do badania metodą emisji akustycznej oraz drony wykorzystywane w badaniach w przestrzeni otwartej (urządzenia transportu bliskiego) lub zamkniętej (zbiorniki).
Laboratorium Dozoru Technicznego na Politechnice Warszawskiej - (1200x900)

Dron inspekcyjny do badań w przestrzeni otwartej

Dron wyposażony jest w dodatkowe urządzenia umożliwiające sterowanie jego pracą przez dwie osoby w układzie master-slave. Za pomocą urządzenia pracującego w trybie master steruje się lotem drona, a urządzeniem slave steruje się wysięgnikiem kamery. Dzięki temu operator drona zajmuję się tylko sterowaniem jego lotu, a inspektor badający urządzenie steruje wykorzystywaną przez siebie kamerą. Pozwala to zwiększyć stabilność pracy i bezpieczeństwo pracy drona oraz uzyskać dużo większą jakość otrzymanego materiału.

Jeżeli operator drona uzna, że traci kontrolę nad jego lotem, może w każdej chwil odłączyć operatora kamery i sam zacząć ją obsługiwać, aby pomóc sobie w uzyskaniu kontroli nad poruszaniem się urządzenia.

Dron może być oczywiście sterowany przez jedno urządzenie. W tym trybie pracy odpowiednie elementy sterowania zmieniają swoje funkcje, joysticki służą do sterowania dronem, a inne przełączniki są do sterowania kamerą. Jeżeli operator kamery wyłączy się, w ciągu 20 sek. urządzenie sterujące kalibruje się i całością pracy drona (lot i kamera) sterowane są z jednego urządzania.

Na zdjęciu: urządzenie sterujące pracą drona (jednocześnie lub osobno lotem i kamerą).
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wawa 05.11.2018r. 11:59
Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Warszawa. Skoda,że ten dron nie jest Polskiej produkcji .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE