ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


Laboratorium Dozoru Technicznego na Politechnice Warszawskiej
29.10.2018r. 12:39

10 października 2018 r. w Gmachu Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej otwarte zostało Laboratorium Dozoru Technicznego. Laboratorium ukierunkowane jest głównie na wykonywanie badań mechanicznych niszczących oraz badań nieniszczących również w oparciu o laboratorium mobilne.Laboratorium UDT zostało wyposażone w najnowszy sprzęt, m.in.: maszynę wytrzymałościową, młot wahadłowy, twardościomierz uniwersalny, zestaw do badań ultradźwiękowych, robot inspekcyjny, mikroskop przenośny wraz z kamerą cyfrową, wideoendoskop, zestaw do badania metodą emisji akustycznej oraz drony wykorzystywane w badaniach w przestrzeni otwartej (urządzenia transportu bliskiego) lub zamkniętej (zbiorniki).
Laboratorium Dozoru Technicznego na Politechnice Warszawskiej - (1200x900)

Dron inspekcyjny do badań w przestrzeni zamkniętej

Podstawowym parametrem drona są jego rozmiary, które nie mogą przekraczać 40 cm, gdyż jest to wielkość włazu inspekcyjnego, przez który inspektor wchodzi np. do zbiornika i wykonuje jego badania. Dron wazy ok., 70 dag i jest zbyt leki, żeby latać w przestrzeniach otwartych.

Dron osłonięty jest odbudową w kształcie kulistej klatki. Dzięki temu jest on odporny na wszelkiego rodzaju uderzenia i pracuje w pełnym kontakcie z badanym urządzeniem, dolatuje do jego ścian i zaczyna się toczyć. Nawet w przypadku wstrzymania pracy silników drona, spadnie on na podłoże i odbije się jak piłka. We wnętrzu odbudowy znajduje się sam dron, umieszczona w górnej części kamera i układ żyroskopowy. Dron wyposażony jest w kamerę dwuzakresową, która umożliwia obserwowanie przestrzeni w podczerwieni i w świetle widzialnym. Kamerą można poruszać w górę i w dół.

Dron posiada własne oświetlenie miejsca, które jest obserwowane przez kamerę.

Dron dedykowany jest do pracy wewnątrz urządzeń, przede wszystkim do kontroli stanu zbiorników. Jego użycie eliminuje koszty budowy rusztowań, pracochłonność oraz czasochłonność badania.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wawa 05.11.2018r. 11:59
Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Warszawa. Skoda,że ten dron nie jest Polskiej produkcji .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE