ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

Wyposażenie techniczne Gaz-Systemu
05.11.2018r. 18:53

Sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Gaz-Systemu oraz działanie Gazowego Pogotowia Technicznego zaprezentowane podczas wspólnych ćwiczeń OSP Gazu i Państwowej Straży Pożarnej w zakresie bezpieczeństwa gazociągów przesyłowych w Polsce, mających miejsce w Krakowie 13 września 2018 r.
Wyposażenie techniczne Gaz-Systemu - (900x1200)

Spawanie części gazociągu

W celu pozycjonowania nowych elementów, które mają być spawane, na gazociągu wykonuje się spoiny szczepne, które mają za zadanie utrzymnie elementów gazociągu względem siebie. Dla prawidłowego wykonania spoiny odległość krawędzi musi byś 3-4 mm.

Na zdjęciu: wykonanie spoiny przetopowej metodą TIK – łuk jarzy się pomiędzy materiałem spawanym, a elektrodą wolframową, spoiwo jest aplikowane przez spawacza. Spoina przetopowa ma za zadanie zapewnienie wewnętrznej czystości gazociągu.

Po wykonaiu spoiny przetopowej wykonuje się drugą warstwę gorącą celu zapewnienia odpowiedniej grubości spoiny i wypełnia rowka sawalniczego. Rowek spawalniczy wypełniany jest metoda 136 - metoda spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych – mieszanką argonu z CO2.

Po wykonaniu spoiny jest ona badana w laboratorium badań nieniszczących.

Bezpośrednio na gazociągu spoina badana jest podwójną metodą ultradźwiękową, radiograficzną i dodatkowo metoda penetracyjną. W 2018 na 300 wykonanych spoin żadna nie była wadliwa.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE