ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

Budowa gazociągu DN 500 Rembelszczyzna - EC Żerań
04.12.2018r. 22:59

Budowany przez Gaz-System gazociąg o nominalnej średnicy 500 mm i ciśnieniu roboczym 8,4 MPa będzie miał długość 9970 m. Będzie nim dostarczany gaz do bloku gazowo-parowego budowanego w EC Żerań. Podczas budowy gazociągu wykonanych zostanie 9 przekroczeń bezwykopowych: jedno w technologii przecisku pneumatycznego, sześć w technologii mikrotunelingu i dwa horyzontalne przewierty sterowane (HDD).
Budowa gazociągu DN 500 Rembelszczyzna - EC Żerań - (1200x900)

Komora odbiorcza przekroczenia podziemnego wykonanego w technologii mikrotunelingu

Mikrotuneling polega na drążeniu otworu przy pomocy tarczy skrawającej z jednoczesnym przeciskaniem rur osłonowych na odcinku od komory startowej do komory odbiorczej. Głowica urabająca grunt przechodzi pod terenem, a rury pchane są systemem siłowników za głowicą i umieszczane pod gruntem. W rurach osłonowych umieszczane są rury przewodowe, którymi przesyłany będzie gaz.

Pierwszy mikrotunel gazociągu o długości 76 m wykonany jest pod kompleksem leśnym, poniżej korzeni drzew na głębokości 5 m.

Realiazacja tej technologii wymaga wykonania komór o odpowiedniej wilekości i stabilności, w których umieszczane jest urządzenie instalujące rury.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk77 06.12.2018r. 09:25
JA jak to wykopie jakaś koparka, albo rolnik wyorze, to Warszawa bez ciepła.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE