ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

Budowa gazociągu DN 500 Rembelszczyzna - EC Żerań
04.12.2018r. 22:59

Budowany przez Gaz-System gazociąg o nominalnej średnicy 500 mm i ciśnieniu roboczym 8,4 MPa będzie miał długość 9970 m. Będzie nim dostarczany gaz do bloku gazowo-parowego budowanego w EC Żerań. Podczas budowy gazociągu wykonanych zostanie 9 przekroczeń bezwykopowych: jedno w technologii przecisku pneumatycznego, sześć w technologii mikrotunelingu i dwa horyzontalne przewierty sterowane (HDD).
Budowa gazociągu DN 500 Rembelszczyzna - EC Żerań - (887x1200)

Gazociąg

Łącznie 2 900 m gazociągu, czyli ok. 30 proc. jego długości wykonanych zostanie technikami bezwykopowymi umożliwiającymi przechodzenie pod terenem bez naruszania infrastruktury naziemnej, takiej jak drogami, wiadukty i kanał. Po wybudowaniu gazociągu całość powierzchni nad nim będzie biologicznie czynna, czyli będzie mogła być przywrócona do roli rekreacyjnej.

Jedynymi częściami naziemnymi gazociągu będzie układ włączeniowy na terenie tłoczni gazu w Rembelszczyźnie, który połączy istniejąca infrastrukturę węzła rozdzielczego gazu z budowanym gazociągiem oraz stacja pomiarowa w EC Żerań o przepustowości 160 tys. m sześc gazu/godz. Gaz z tej stacji pobierany będzie już przez rurociąg technologiczny elektrociepłowni.

Gazociąg zaprojektowany w 1 klasie lokalizacji do terenów zurbanizowanych. Jego budowa realizowana jest pod nadzorem UDT.

Zgodnie z planem gazociąg ma być przekazany do eksploatacji we wrześniu 2019 r.

W galerii wykorzystano zdjęcia zrobione podczas zorganizowanej przez Gaz-System wizyty studyjnej w miejscu budowy gazociągu w dniu 29 listopada 2018 r. oraz grafiki udostępnione przez OSP gazu.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk77 06.12.2018r. 09:25
JA jak to wykopie jakaś koparka, albo rolnik wyorze, to Warszawa bez ciepła.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE