ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

Budowa gazociągu Strachocina - Pogórska Wola
28.05.2019r. 15:15

Gazociąg wysokiego ciśnienia DN1000 Strachocina - Pogórska Wola jest elementem korytarza gazowego północ - południe. Budowany przez Gaz-System gazociąg ma długość 97,4 km, a jego ciśnienie nominalne wynosi 8,4 MPa. W galerii wykorzystano zdjęcia przekazane przez Gaz-System oraz wykonane podczas wizyty studyjnej w Pogórskiej Woli w dniu 24 maja 2019 r.
Budowa gazociągu Strachocina - Pogórska Wola - (1200x900)

Najważniejszą kwestią podczas układania gazociągu jest nie uszkodzenie jego izolacji. Jest to bardzo złożone zadanie, uwzględniając ogromne siły i naprężenia występujące podczas układki.

Gazociąg zabezpieczony będzie ochroną czynną katodową oraz bierną - powłoki epoksydowe i poliolefinowe. Jego izolacja badana jest zarówno przed, jak i po ułożeniu rurociągu.


Zamawiający, czyli Gaz-System dysponuje bardzo skutecznymi metodami badania jakości powłoki izolacji gazociągu po jego ułożeniu.

Po zakończeniu układania gazociągu, na podstawie zatwierdzonego przez zamawiającego planu zapewnienia jakości, opracowywana jest jego dokumentacja.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE