ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


Przewiert pod Odrą dla gazociągu DN1000 Zdzieszowice - Wrocław realizowany technologią MTS System 2
15.07.2019r. 12:12

Elementem budowanego przez Gaz-System gazociągu DN 1000 Zdzieszowice – Wrocław jest bezwykopowe przekroczenie rzeki Odry realizowane technologią MTS System 2 polegające na instalacji rurociągu o łącznej długości 550 metrów i średnicy 1016 mm pod dnem rzeki. Galeria zawiera zdjęcia udostępnione przez Gaz-System i wykonane 4 lipca 2019 r. podczas wizyty studyjnej w miejscowości Kąty Opolskie zorganizowanej Operatora.
Przewiert pod Odrą dla gazociągu DN1000 Zdzieszowice - Wrocław realizowany technologią MTS System 2 - (1200x889)

Technologia MTS System 2 umożliwia wiercenie w ziemi za pomocą głowicy skrawającej z jednoczesną instalacją rurociągu pod przeszkodą terenową - głowica jest przymocowana bezpośrednio do rury produktowej. Jest to możliwe dzięki naciskowi stacji pchającej przed przekraczaną przeszkodą. Ruch obrotowy narzędzia, jak i transport urobku możliwy jest dzięki urządzeniom zlokalizowanym na czas wiercenia we wnętrzu instalowanego rurociągu.

Dodatkową zaletą tej technologii jest możliwość sterowania trajektorią rurociągu. Trajektoria przewiertu jest dużo płytsza, dzięki czemu przewiert nie musi być wykonywany tak głęboko, jak w przypadku innych metod.

Producentem maszyn i technlogii MTS System 2 jest niemiecka firma MTS Perforator. Jest to pierwszy przewiert w Polsce i w Europie z zastosowaniem tej technologii tego producenta.

Wykonawcą przewiertu jest firma Abikorp PRI sp. z o.o.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE