ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


ZPUE na 32. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich Energetab 2019
24.09.2019r. 15:20

Pierwsze trzy Inteligentne Stacje Transformatorowe SPS z magazynem energii trafią do klientów na Mazowszu - poinformował podczas targów Energetab w Bielsku-Białej ich producent, spółka ZPUE. Zaprezentowane rok temu prototypowe urządzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie rynku. Teraz pierwsze trzy stacje trafią do klientów z województwa mazowieckiego, w tym do innogy Stoen Operator.
ZPUE na 32. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich Energetab 2019 - (1200x900)

W pawilonie ZPUE widoczne były również akcenty działającej przy spółce fundacji "Jesteśmy blisko".

W ciągu roku od naszego ostatniego spotkania fundacji udało się zrobić bardzo wiele. W przeciągu miesiąca uzbieraliśmy prawie 400 tys. zł na leczenie młodej kobiety, matki, chorej na chorobę nowotworową. Jedyną szansą była dla nie nierefundowalna terapia. Dla fundacji takiej jak nasza, jest to bardzo duża kwota, dlatego w tą akcję zaangażowali się wszyscy, którzy mogli. Dziewczyna jest otoczona opieką, jest w trakcie leczenia i ma bardzo duże szanse na przedłużenie życia. Kolejnym naszym sukcesem są badania profilaktyczne. W zakresie arytmii serca udało się nam przebadać ponad 2000 osób, co w miejscowości liczącej ok. 10 tys. mieszkańców uważamy za spory sukces. Badania te prowadzimy od lat, badamy w różnych kierunkach, nie ukierunkowuejmy się na konkretną chorobę, jak rak piersi, prostata, czy choroby układu krążenia. Z mojego osobistego doświadczenia wiem, jak bardzo ważna jest wczesna diagnoza choroby. Jeżeli uda się uratować choć jedną osobę, to jest to już sukces. Nasz kolejny powód do satysfakcji, to uzyskanie 360 tys. z 1 proc. podatku przekazywanego przez życzliwych nam ludzi. Bardzo cieszymy się, że co roku przybywa osób, które nam zaufały, jest to taki swoisty „glejt zaufania”. Mamy świadomość, że ludzie nas doceniają i uznają, że warto jest przekazać nam swój 1 proc. podatku. Jest to sukces, ale i wyzwanie, żeby nie zawieść pokładanych w nas nadziei. Podczas aukcji mającej miejsce w czasie ubiegłorocznej kolacji charytatywnej udało się zebrać 50 tys. zł – powiedziała w rozmowie z CIRE Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca rady fundacji "Jesteśmy Blisko" i jej założycielka.

- To co cieszy mnie szczególnie, to serce, zaangażowanie i entuzjazm ludzi. Działając lokalnie w obszarze miejscowości, w której pracuje większość pracowników ZPUE, łatwiej jest dostrzec nam potrzeby konkretnych ludzi. Często pracownicy zakładu wskazują na potrzeby innych osób. Udało się nam wykształcić podejście, w którym fundacja finansuje połowę kosztów projektu, a drugą połowę pokrywają bezpośrednio zainteresowane osoby – dodała Małgorzata Wypychewicz.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE