ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


Dyspozycja Mocy, zarządzanie zgłoszeniami o awariach oraz Hubgrade w Veoli Energia Warszawa
13.12.2019r. 11:55

Veolia Energia Warszawa eksploatuje największą w UE i czwartą co wielkości na świecie sieć ciepłowniczą. W ciągu 3 lat stołeczna siec ciepłownicza została opomiarowana i zdygitalizowana. Spółka dysponuje nowoczesną Dyspozycją mocy, Hubgrade'm umożliwiającym świadczenie jednej ze swoich usług - BES (Bulding Energy Services), czyli zarządzanie zużyciem ciepła w budynkach mieszkalnych oraz systemem zarządzania zgłoszeniami o awariach. Tak nowoczesne centra zarządzania siecią ciepłowniczą w Polsce znajdują się tylko w Warszawie i Poznaniu.
Dyspozycja Mocy, zarządzanie zgłoszeniami o awariach oraz Hubgrade w Veoli Energia Warszawa  - (1200x900)

Najważniejszym widokiem aplikacji jest schemat podstawowy warszawskiej sieci ciepłowniczej. Obszarowo sieć obejmuje 190 km kw., 80 proc. zapotrzebowania miasta na ciepło. Wytwórcą ciepła dla Warszawy jest PGNiG Termika a dostawcą Veolia Energia Warszawa. Dostarczane jest ono z elektrociepłowni w Siekierkach i na Żeraniu oraz z dwóch źródeł szczytowych: Kawęczyn i Wola, które pracują przy odpowiednio niskich temperaturach zewnętrznych. Sieć ciepłownicza w Warszawie ma charakter pierścieniowy. Przy jakiejkolwiek awarii, np. w EC Żerań, Veolia jest w stanie w taki sposób zarządzić dostawami z EC Siekierki, ciepłowni Kawęczyn i Wola, , aby bez zakłóceń zasilić miasto w ciepło. Kolejnym elementem na schemacie są cztery automatyznie włączane przepompownie oraz komory, z których 79 jest telemetrycznych. Wyposażone są one w zdalne opomiarowanie w czasie rzeczywistym. Informacje przesyłane są co 1 sek. siecią światłowodową lub LTE. Światłowody ułożone są wzdłuż magistrali ciepłowniczych poprowadzonych do wszystkich źródeł ciepła, wszystkich przepompowni i wszystkich 29 komór zdalnie sterowanych. Automatycznie można także zmieniać stan zaworów i zasów.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE