ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


Dyspozycja Mocy, zarządzanie zgłoszeniami o awariach oraz Hubgrade w Veoli Energia Warszawa
13.12.2019r. 11:55

Veolia Energia Warszawa eksploatuje największą w UE i czwartą co wielkości na świecie sieć ciepłowniczą. W ciągu 3 lat stołeczna siec ciepłownicza została opomiarowana i zdygitalizowana. Spółka dysponuje nowoczesną Dyspozycją mocy, Hubgrade'm umożliwiającym świadczenie jednej ze swoich usług - BES (Bulding Energy Services), czyli zarządzanie zużyciem ciepła w budynkach mieszkalnych oraz systemem zarządzania zgłoszeniami o awariach. Tak nowoczesne centra zarządzania siecią ciepłowniczą w Polsce znajdują się tylko w Warszawie i Poznaniu.
Dyspozycja Mocy, zarządzanie zgłoszeniami o awariach oraz Hubgrade w Veoli Energia Warszawa  - (572x309)

Hubgrade

Jedną z usług Veolii jest BES (Bulding Energy Services), czyli zarządzenie zużyciem ciepła w budynkach mieszkalnych. Jej celem jest zapewnienie tego samego komfortu cieplnego przy jednoczesnej optymalizacji dostaw ciepła, uwzględniając bezwładność cieplną budynku. Usługa obejmuje rozwiązania techniczne, które Veolia wprowadza w wybranych miejscach na świecie, w tym również w Warszawie. Jej realizacja zaczyna się od audytu budynku. Następnie węzeł cieplny wyposażany jest w inteligentny regulator z możliwością zdalnego sterowania, a w budynku zamontowany zostaje system wielopunktowego pomiaru temperatury. W zakresie realizacji usługi monitorowane są parametry na węzłach cieplnych i dostosowywane do aktualnych potrzeb w zakresie zapewnienia komfortu cieplnego. Pod uwagę brane jest też usytuowanie budynków. Głównym punktem całego systemu jest hubgrade, czyli Centrum Zarządzania Energią w budynkach mieszkalnych. Jest to miejsce, w którym operatorzy na bieżąco monitorują pracę węzłów cieplnych, analizują dane, sprawdzają prognozę pogody oraz dostosowują pracę węzłów do potrzeb budynków i ich mieszkańców. System umożliwia tworzenie harmonogramów grzania.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE