ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


Elektrownia Wodna Lubachów pracująca w układzie Wirtualnej Elektrowni
18.12.2019r. 21:29

W należącej do Taurona Ekoenergii elektrowni wodnej Lubachów zainstalowane są trzy turbozespoły o łącznej mocy 1,23 MW i magazyn energii o pojemności 0,5 MWh. Elektrownia znajduje się obok zapory znajdującej się przy zbiorniku na rzece Bystrzycy w woj. dolnośląskim. EW Lubachów dostosowana została do pracy w układzie Wirtualnej Elektrowni stanowiącej unikalne w skali kraju rozwiązanie umożliwiające zarządzanie w czasie rzeczywistym pracą wielu źródeł różnego rodzaju, tak, aby mogły się wzajemnie rezerwować, a w konsekwencji produkować energię w sposób optymalny.
« poprzednie 1/17 następne »
Elektrownia Wodna Lubachów pracująca w układzie Wirtualnej Elektrowni - (1200x900)

Historia elektrowni wodnej w Lubachowie sięga końca XIX wieku, kiedy to tereny Dolnego Śląska kilkakrotnie nawiedzały duże powodzie. Powstały wówczas koncepcje wybudowania systemu zbiorników retencyjnych i regulacji rzek górskich m.in.: Kwisy, Bobru, Kamiennej, Nysy oraz Bystrzycy. Po wybudowaniu w 1912 r. zbiornika wodnego w Pilchowicach (obecna Elektrownia wodna Pilchowice I w Zespole Elektrowni Wodnych Jelenia Góra Tauron Ekoenergia), projektant Karl Engelberdt przystąpił z firmą budowlaną Guido Simon do budowy zbiornika na rzece Bystrzyca we wsi Lubachów. Przy zbiorniku zaprojektowano również elektrownię, która miała zaopatrywać w energię elektryczną Świdnicę i okoliczne miejscowości. Elektrownia znajduje się w odległości 980 m od zapory znajdującej się przy zbiorniku. Do 1945 roku elektrownia należała do Provinzionalverband Niderschlesien Hirschberg.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE