ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGANAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE


Elektrownia Wodna Lubachów pracująca w układzie Wirtualnej Elektrowni
18.12.2019r. 21:29

W należącej do Taurona Ekoenergii elektrowni wodnej Lubachów zainstalowane są trzy turbozespoły o łącznej mocy 1,23 MW i magazyn energii o pojemności 0,5 MWh. Elektrownia znajduje się obok zapory znajdującej się przy zbiorniku na rzece Bystrzycy w woj. dolnośląskim. EW Lubachów dostosowana została do pracy w układzie Wirtualnej Elektrowni stanowiącej unikalne w skali kraju rozwiązanie umożliwiające zarządzanie w czasie rzeczywistym pracą wielu źródeł różnego rodzaju, tak, aby mogły się wzajemnie rezerwować, a w konsekwencji produkować energię w sposób optymalny.
Elektrownia Wodna Lubachów pracująca w układzie Wirtualnej Elektrowni - (1200x900)

Hala maszyn

Woda do hali maszyn doprowadzona jest podziemnym rurociągiem o przekroju 1 800 mm, od którego odchodzą trzy odnogi do turbozespołów. Łączny przełyk całej elektrowni wynosi 4,5 m sześć./sek. Turbozepoły 1 i 3 zostały zmodernizowane i przystosowane do pracy automatycznej i współpracy z Elektrownią Wirtualną. Sterowanie ich pracą odbywa się zdalnie. Turbozepoły 1 i 2 zostały wyposażone w nowe zasuwy dolotowe. W sytuacjach awaryjnych, w których dochodzi do zaniku napięcia na sieci, w trybie automatycznym maszyny zamykają się, zapewniając tym samym bezpieczeństwo dla obsługi obiektu i infrastruktury hydrotechnicznej.

Pracę elektrowni wodnej określa decyzja wodno-prawna. Wyznacza ona, kiedy, w zależności od warunków hydrologicznych, elektrownia może pracować.

Elektrownia pracuje po kilka godzin dziennie w zależności od pory roku i dopływu wody. W okresie postoju hydrologicznego w miesiącach letnich, późną jesienią i wczesną zimą, elektrownia pracuje czasami raz w tygodniu.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE