ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

Zespół Zaporowo-Upustowy w Czeszowie (element końcowy gazociągu Czeszów - Wierzchowice)
12.09.2017r. 18:53

Galeria zdjęć wykonana podczas uroczystego oddania do użytku wybudowanego przez Gaz-System gazociągu wysokiego ciśnienia Czeszów - Wierzchowice w dniu 12 września 2017 r.
« poprzednie 1/10 następne »
Zespół Zaporowo-Upustowy w Czeszowie (element końcowy gazociągu Czeszów - Wierzchowice)  - (1600x1200)

Gazociąg wysokiego ciśnienia Czeszów - Wierzchowice ma długość ok. 14 km i średnicę1000 mm. Zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim na terenie gmin Zawonia i Krośnice. Na dwóch odcinkach gazociągu po raz pierwszy w Polsce wykonano przewierty z zastosowaniem technologii direct pipe (tzw. przewiert sterowany klasyczny + mikrtuneling). Pozostałe cztery przewierty na trasie gazociągu wykonano tradycyjną metodą HDD. W metodzie direct pipe sterowana zdalnie głowica wiercąca ciągnie za sobą rurę. Jest ona droższa, ale jednocześnie szybsza i mniej inwazyjna dla środowiska. W metodzie tradycyjnej - HDD, najpierw wykonywany jest przewiert pilotujący, który jest następnie rozwiercany. Do tak przygotowanego przewiertu wprowadza się rurę gazociągu. Zespół Zaporowo-Upustowy w Czeszowie jest elementem końcowym gazociągu relacji Czeszów - Wierzchowice. Składa się z czerech elementów: zespołu zaworów, śluzy gazociągu, regulatora strumienia gazu oraz gazomierza.
Powiadom znajomego Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE