ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielka Brytania ogranicza wsparcie dla dużej fotowoltaiki
13.10.2014r. 23:10

Jak poinformował portal gramwzielone.pl, rząd Wielkiej Brytanii potwierdził, że w kwietniu 2015 r. wycofa wsparcie w postaci zielonych certyfikatów dla nowych farm fotowoltaicznych o mocy powyżej 5 MW. Inwestorzy nowych farm PV będą musieli przejść do systemu aukcji.

Od przyszłego roku deweloperzy dużych farm fotowoltaicznych będą musieli konkurować o wsparcie z innymi technologiami OZE w ramach systemu aukcyjnego. Zwycięzcy aukcji otrzymają gwarancję sprzedaży energii po stałej cenie - zgodnie z mechanizmem tzw. kontraktów różnicowych (Contracts for Difference) – czytamy w gramwzielone.pl.

Brytyjski rząd podzielił planowane aukcje na dwie grupy, zawierające odpowiednio technologie zaawansowane oraz będące jeszcze w fazie rozwoju. Umieszczenie fotowoltaiki w grupie aukcji technologii zaawansowanych oznacza, że firmy budujące farmy PV będą musiały konkurować o wsparcie z deweloperami lądowych farm wiatrowych oraz elektrowni biomasowych – podaje gramwzielone.pl.
Portal zwraca uwagę, że konsekwencją decyzji brytyjskiego rządu będzie obniżenie tegorocznej prognozy wzrostu mocy źródeł PV z 3 do 2,4 GW. Pomimo tego Wielka Brytania i tak będzie liderem instalacji nowych źródeł tego typu. Niemcy mają zainstalować w tym roku ok. 2 GW nowych mocy fotowoltaicznych, podczas gdy w ubiegłych latach było to po ponad 7 GW .

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE