ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja zwiększa eksport ropy do Azji
14.10.2014r. 09:55

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Rosja coraz więcej ropy eksportuje na Wschód, głównie do Chin. Rosyjskie ministerstwo energii podaje, że dostawy tego surowca do Chin wzrosły w okresie styczeń – wrzesień br. prawie o 45 proc. rok do roku i osiągnęły 16,8 mln ton (450 tys. baryłek dziennie).

W tym samym czasie dostawy z Primorska, portu nad Morzem Bałtyckim spadły prawie o 20 proc., do 33 mln ton. Rośnie natomiast eksport do Europy produktów ropy naftowej, zwłaszcza oleju napędowego, a plany Transnieftu, spółki zależnej od Rosnieftu wskazują, że ten trend będzie kontynuowany.

Generalnie zwiększa się wolumen ropy przetwarzanej w rafineriach osiągając najwyższy poziom w okresie postsowieckim – w sierpniu osiągnął prawie 6 mln ton. Program modernizacji rafinerii pochłaonął ogromną kwotę 55 mld dol.
Rosja sprzedaje obecnie ponad 10 mln baryłek ropy dziennie. Jednak analitycy uważają, że dla Moskwy obecnie bardziej opłacalny jest eksport przetworzonych produktów ropy, zwłaszcza olejów napędowego i opałowego. Eksport produktów naftowych wzrósł dwukrotnie w latach 2003-2011 jako bardziej opłacalny, niż eksport surowej ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE