ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea może przejąć farmy wiatrowe, nie wyklucza emisji obligacji jeszcze w tym roku
12.11.2014r. 11:07

Enea może do końca roku przejąć farmy wiatrowe o mocy 80-90 MW. Nie wyklucza wyjścia jeszcze w tym roku na rynek z emisją obligacji o wartości 0,5-1 mld zł - poinformowali przedstawiciele spółki.

"Jest dość duże prawdopodobieństwo, że do końca roku dopniemy zakup farm wiatrowych o mocy od 80 do 90 MW" - powiedział na środowej konferencji Paweł Orlof, wiceprezes Enei.

Dodał, że spółka prowadzi około 7 projektów OZE w "dość dużym stadium zaawansowania". Powtórzył, że spółka jest nadal "w grze" w sprawie przejęcia Energetyki Cieplnej Opolszczyzny i KPEC w Bydgoszczy.

Dalida Gepfert, wiceprezes ds. finansowych, poinformowała, że ewentualne akwizycje mogą być finansowane z emisji obligacji.

"Nie wykluczamy emisji obligacji w tym roku w ramach programu emisji obligacji o wartości 5 mld zł" - powiedziała.

"Na początku grudnia powinniśmy podjąć wewnętrzną decyzję w sprawie akwizycji. Ze sprzedażą obligacji chcielibyśmy wtedy zdążyć przed świętami. Jest teraz bardzo dobry moment, rynek ma dużą nadpłynność" - powiedziała wiceprezes dziennikarzom.
Na pytanie, czy wartość emisji może wynieść 500 mln zł, jak spółka wcześniej zapowiadała, odpowiedziała: "Nie wykluczamy, że więcej".

W rozmowie z dziennikarzami doprecyzowała, że spółka mogłaby chcieć sprzedać pięcioletnie obligacje o wartości 0,5-1 mld zł.

Pytana o oczekiwany koszt, odpowiedziała: "Nie spodziewam się, by koszty były niższe niż w przypadku Tauronu" - powiedziała.

Oprocentowanie obligacji Tauronu o wartości 1,75 mld zł oparte jest o sześciomiesięczny WIBOR powiększony o marżę w wysokości 0,9 proc.

Krzysztof Zamasz, prezes Enei, poinformował, że spółka rozważa realizację "małego" projektu kogeneracyjnego we współpracy z PGNiG, prowadzone są w tej sprawie analizy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE