ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analityk DM BOŚ: Wyniki Duonu lepsze od oczekiwań, spółka może przekroczyć prognozy
13.11.2014r. 09:23

Wyniki Duonu za trzeci kwartał 2014 r. okazały się lepsze od oczekiwań analityków. Zdaniem Łukasza Prokopiuka z DM BOŚ spółka może przekroczyć podwyższone w czwartek prognozy na 2014 rok.

- Duon zaraportował 9 mln zł EBITDA. Nasze oczekiwania były z kolei w linii z konsensusem i wynosiły 6,3 mln zł. Na poziomie netto wyniki okazały się prawie dwa razy lepsze. Ogólnie mówiąc, cyfry podane przez spółkę były bardzo dobre. Stało się tak głównie za sprawą segmentu tradingu i bardzo wysokich wolumenów - ocenia Łukasz Prokopiuk z DM BOŚ.

Zwraca on jednak uwagę na nieco słabsze wyniki w segmencie infrastruktury, co było efektem gorszych wolumenów LNG i gazu sieciowego.

- Prognoza zarządu została podniesiona do poziomu 22,4 mln zł netto. Jest to cyfra zgodna z naszymi obecnymi szacunkami, ale zważywszy na bardzo dobry trzeci kwartał to wydaje się, że i te liczby są konserwatywne i mogą zostać przekroczone - podsumowuje Prokopiuk.
W trzecim kwartale Duon miał 6 zysku netto, 9 mln zł EBITDA, 7,3 mln zł zysku operacyjnego i 156,3 mln zł przychodów. Po trzech kwartałach 2014 roku grupa miała 18,8 mln zł zysku netto, 29,8 mln zł EBITDA, 25 mln zł zysku operacyjnego i 428,8 mln zł przychodów. W 2013 roku Duon wypracował 10,7 mln zł zysku netto, 15,4 mln zł zysku operacyjnego i 394,3 mln zł przychodów.

Grupa Duon po raz kolejny w czwartek podwyższyła prognozę wyników na 2014 rok, tym razem szacunki dotyczące zysku netto podniesiono do 22,4 mln zł z 17,5 mln zł.

W czwartek o 9.15 kurs akcji Duonu rośnie o 5,63 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Ja 13.11.2014r. 14:06
Czuję w tym znamiona spekulacji. Zimy nie ma i póki co nie będzie. Ciekawe więc: Duon tak jak PGNiG - im mniej gazu... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 13-11-2014r. 16:59 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE