ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Australia: klimatyczny protest "ludzkich strusi" na plaży w Sydney
13.11.2014r. 12:35

Ponad sto osób zagrzebało w czwartek głowy w piasku na słynnej plaży Bondi w Sydney w geście protestu przeciwko polityce premiera Tony`ego Abbotta, którego oskarżają o to, że w sprawie zmian klimatycznych ucieka od problemu i zachowuje się jak struś.

Uczestnicy happeningu wytrzymali w tej pozycji ok. trzech minut.

Australijscy ekolodzy krytykują konserwatywnego szefa rządu za zniesienie podatku od emisji dwutlenku węgla, który mieli płacić najwięksi emitenci w kraju. Wyrzucają również Abbottowi usunięcie kwestii klimatu z programu szczytu G20, który zbierze się w tym tygodniu w Brisbane.

"Fakt, że Tony Abbott odmówił włączenia problematyki zmian klimatycznych do agendy G20 i wyraźne próby jego rządu w celu zduszenia sektora energii odnawialnej pokazują, że jest on zdeterminowany, by w najważniejszej kwestii naszych czasów chować głowę w piasek" - oświadczył organizator manifestacji Eden Tehan.
Jak podkreślił, uczestnicy ekologicznego protestu na Bondi Beach chcą przekazać "światowym przywódcom, którzy przyjadą na szczyt G20, że Tony Abbott nie reprezentuje opinii większości Australijczyków, którzy domagają się pilnego globalnego działania przeciwko zmianom klimatycznym".

W lipcu australijski Senat zniósł krytykowany przez kompanie węglowe podatek od emisji CO2. Głosowanie zostało uznane za zwycięstwo premiera Abbotta, który podczas kampanii wyborczej w 2013 r. obiecał znieść podatek od emisji dwutlenku węgla i zapewniał wyborców, że dzięki temu będą oni płacić niższe rachunki za energię.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk 14.11.2014r. 08:32
Ponad 100 osób... Myślałem, ze tysięcy... Australia ma ponad 20 mln mieszkańców. Wychodzi na to, ze każdy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE