ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKP: w grudniu br. zaproszenie do zakupu akcji PKP Energetyka
13.11.2014r. 16:37

W grudniu br. planowane jest zaproszenie do negocjacji ws. zakupu akcji PKP Energetyka - poinformował PAP dyrektor ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP SA Jacek Leonkiewicz. Wstępne zainteresowanie prywatyzacją spółki wyraziły grupy energetyczne.

"Planowana w grudniu bieżącego roku publikacja zaproszenia do negocjacji, będzie zwieńczeniem fazy przygotowawczej, która przebiega zgodnie z założonym harmonogramem" - poinformowano w komunikacie przesłanym PAP.

Zaznaczono, że proces prywatyzacji PKP Energetyka jest w fazie przygotowawczej a wybrani przez PKP doradcy: Rothschild, Weil Gotshal & Manges i KPMG, przystąpili do badania spółki, opracowywania raportów vendor due diligence (raporty badające m.in. ew. problemy dla kupujących - PAP) i innych dokumentów ofertowych. Wstępna wycena spółki ma - według PKP - być znana po zakończeniu "trwających obecnie prac przygotowawczych prowadzonych przez doradców".

Spółka dodała, że sprzedaż akcji PKP Energetyka prowadzona jest w trybie publicznego zaproszenia do negocjacji, a w trybie tym składanie oferty określającej cenę należy do kupującego. Poinformowała także, że zainteresowanie prywatyzacją PKP Energetyka jest duże.

W czwartek wstępne zainteresowanie prywatyzacją PKP Energetyka wyrazili przedstawiciele spółki energetycznej Tauron.
"Weźmiemy udział w fazie wstępnej oferty PKP Energetyka w due diligence. Nie pokusiłbym się jednak o stwierdzenie czy jesteśmy zainteresowani kupnem" - powiedział prezes Tauronu Dariusz Lubera.

Również przedstawiciele spółki PGE poinformowali o wstępnym zainteresowaniu prywatyzacją PKP Energetyka. "PGE dąży do budowy wartości dla akcjonariuszy. Jeśli akwizycja PKP Energetyka będzie się wpisywać w tę strategię, to będziemy zainteresowani" - powiedziała w czwartek Magdalena Bartoś, dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych spółki.

W środę o zainteresowaniu zakupem akcji PKP Energetyka mówili przedstawiciele Enei. Wcześniej podobną informację podawali przedstawiciele Energi.

Spółka PKP Energetyka powstała w 2001 roku. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju i dostarcza energię elektryczną m.in. dla PKP Intercity, PKP Cargo. Zajmuje się także sprzedażą paliwa dla przewoźników kolejowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoft



cire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE