ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w Nowym Jorku drożeje, Saudyjczycy kwestionują konieczność cięć przez OPEC
11.12.2014r. 08:17

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną odrabiając częściowo spadki z poprzedniej sesji - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 61,66 USD, po wzroście o 72 centy.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 71 centów do 64,95 USD za baryłkę.

Arabia Saudyjska zaoferowała odbiorcom ropy w Azji rekordowe zniżki na eksportowany tam surowiec. Również Irak, drugi największy eksporter ropy z OPEC, zdecydował o obniżeniu cen swojej ropy Basrah Light, eksportowanej do Azji, do najniższego poziomu od 11 lat. To pogłębiło spadki notowań ropy na rynkach.

Saudyjczycy kwestionują konieczność zmniejszenia dostaw ropy z OPEC, aby zahamować spadki cen surowca.

Minister ropy Arabii Saudyjskiej Ali Al-Naimi uważa, że rynek sam skoryguje notowania ropy i nie jest do tego potrzebna interwencja kartelu.

W środę OPEC podał, że globalny popyt na ropę dostarczaną przez tę grupę spadnie w przyszłym roku o 300 tys. baryłek dziennie, do 28,9 mln b/d. Byłoby to najniżej od co najmniej 2003 r.
Pod koniec listopada kartel podczas swojego spotkania w Wiedniu utrzymał dotychczas obowiązujące kwoty dostaw ropy bez zmian.

OPEC dostarczał w listopadzie 30,56 mln baryłek ropy dziennie, a oficjalny limit wynosi 30 mln b/d.

W środę ropa w Nowym Jorku staniała o 2,88 USD do 60,94 USD za baryłkę. Od początku tego roku spadek cen ropy wynosi już 38 proc.

Brent staniała w środę o 2,60 USD do 64,24 USD/b. Od początku 2014 r. ropa ta staniała o 42 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE