ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Colton: popyt globalny na ropę i gaz niebawem wzrośnie
11.12.2014r. 11:24

Jak przypomniał BiznesAlert.pl, Ameryka Północna to kontynent, pod którym znajduje się znaczna część światowych zasobów ropy i gazu. Eksploatacja tego bogactwa i dostarczanie go na rynek energii zarówno w USA, jak i w innych krajach to długoterminowy program korporacji Exxon Mobil.

Bill Colton, główny strateg firmy ocenia, że zasoby ropy i gazu odkryte w Stanach Zjednoczonych oraz pozostałej części Ameryki Północnej są tak ogromne, że USA w 2025 r. będą jednym z największych eksporterów węglowodorów na świecie niezależnie od tego, że staną się w pełni samowystarczalne pod względem zaopatrzenia w ropę i gaz.

Będzie tak mimo wciąż rosnącego popytu w kraju i na świecie, bo nadpodaż ropy szybko się skończy. Ta prognoza Coltona cieszy ekonomistów, ale z pewnością może denerwować ekologów. Exxon Mobil będzie produkować ropę i gaz w takich ilościach, jakie będą potrzebne na rynku dla rosnącej liczby m.in. właścicieli samochodów i klimatyzatorów.

Eksperci rynku paliw w USA spokojnie patrzą na obecny gwałtowny spadek cen ropy. Ten spadek nie ma większego wpływu na długoterminowe wizje handlowe. Eksperci przygotowują swoje firmy na zmiany na rynku, na wzrost cen i ich spadek.
Wizja ekspertów ExxonMobil jest zasadniczo podobna do prognoz analityków z innych ośrodków, w tym analityków Międzynarodowej Agencji Energii (MAE). Najnowsza prognoza długoterminowa MAE stwierdza, że w nadchodzących dziesięcioleciach w krajach rozwijających się, popyt na energię będzie dynamicznie wzrastać, a w krajach rozwiniętych będzie na tym samym poziomie lub nawet będzie spadać, ponieważ te kraje przewidują ostrzejsze normy redukcji emisji CO2 i większą efektywność zużycia energii.

Jeden element spowoduje zwiększony popyt na gaz. Jest on czystszym paliwem niż węgiel, emituje mniej gazów cieplarnianych, dlatego będzie wypierać czarne złoto z sektora energetyki - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE