ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

WIESŁAW SŁOMIŃSKI...

Wiesław Słomiński (1952-2015) - wspomnienie
21.01.2015r. 05:57

W Grudziądzu w wieku 63 lat zmarł Wiesław Czesław Słomiński wieloletni, zasłużony pracownik Zakładu Energetycznego Toruń (rejon Grudziądz), obecnie Oddział Koncernu ENERGA. Niezwykły organizator i eksperymentator, brygadzista jednej z pierwszych ekip pracujących pod napięciem (PPN) na urządzeniach sieci przesyłowej i urządzeniach 110 kV spółek dystrybucyjnych.

Talent w prowadzeniu dokumentacji filmowej związanej z zastosowaniami techniki PPN (kilkadziesiąt realizacji), technologii prac, eksperymentów, relacji z konferencji krajowych i zagranicznych oraz Międzynarodowych Targów ENERGETAB. Technologie opracowane i realizowane przez ekipę z Grudziądza były wielokrotnie nagradzane w tym najwyższymi wyróżnieniami targowymi z Pucharem Ministra Gospodarki włącznie. Pokazy brygady PPN pod jego kierownictwem za granicą promowały polskie osiągnięcia na konferencjach ICOLIM (m.in. Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Czechy, Rumunia, Chorwacja), a w 2008 roku kiedy gościliśmy tą konferencję w Polsce, W. Słomiński dowodził pokazami wystawiając na prace polecenia dla ekip zagranicznych i krajowych. Cieszył się autorytetem wśród współpracowników i przełożonych.

Wiesław Słomiński był wyróżniony w 2005 r. specjalną statuetką Stowarzyszenia Elektryków Polskich z okazji 30-lecia techniki PPN w Polsce.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: B 04.05.2015r. 15:29
Na zawsze w pamięci.
... " Największa wartość, która pozostaje po człowieku - jest pamięć po Nim"... M. L. King
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE