ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Arcelor Mittal sprzedaje rosyjskie kopalnie węgla
21.01.2015r. 11:38

Arcelor Mittal (AM), największy na świecie producent stali, poinformował 19 stycznia, że pozbywa się kopalń węgla w Kuzbasie na Syberii. Nabywcą jest państwowa rosyjska Narodowa Kompania Paliwowa (NTK).

Majątek AM w Rosji obejmuje kopalnie węgla Berezowskaja i Pierwomajskaja, które razem wydobywają 700 tys. t węgla rocznie. Zostały kupione przez Mittala w 2008 r., jako część strategii zabezpieczenia dostaw węgla, niezbędnego w zakładach metalurgicznych AM na Ukrainie.

Prezes oddziału górniczego Arcelor Mittal Bill Scotting powiedział, że decyzja o pozbyciu się kopalń w Kuzbasie nastąpiła po analizie aktywów i zasobów firmy.
- Obecnie nasze stalownie na Ukrainie korzystają z węgla koksującego z kopalń AM w Kazachstanie i Kuzbas przestał mieć dla nas strategiczne znaczenie – oświadczył Scotting. W ciągu ostatnich dwóch lat AM, który ma firmy w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Północnej, zmniejszył skalę swych przedsięwzięć. Uzasadnia to koniecznością lepszego przystosowania koncernu do zmiennego popytu. Liczy jednak na większe zyski, gdy na kluczowych rynkach (jak Europa i USA) pojawią się wzrosty.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE