ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mikosz: utworzenie czterech grup energetycznych było błędem
29.01.2015r. 06:00

Były minister skarbu Andrzej Mikosz stwierdził, że przyjęcie w 2006 roku koncepcji utworzenia czterech grup energetycznych było błędem - czytamy w "Rzeczpospolitej".


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 26 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: inwestor 29.01.2015r. 11:28
Łatwo widać dlaczego firmy doradcze doradzają konsolidację. Może zanim Minister SP zacznie mieszać w tym tyglu odpowie sobie i akcjonariuszom giełdowych spółek energetycznych po co to robi i jakie skutki dla owych spółek i ich akcjonariuszy przewiduje. Póki co pokazał jak kosztem JSW podać na rok tlen Kompanii Węglowej w 2014r. Potem do chorego pomysłu atomówki, o której cicho, dopisał KGHM, Tauron i Eneę. Przy takim sposobie działania z konsolidacji zamiast synergii sukcesów może wyjść synergia klęsk. Jeśli zaś, co wydaje się być celem głównym, konsolidacja ma zapewnić ratowanie górnictwa to jakby tego nie nazywać, uzasadniać i mamić będzie to działanie na szkodę giełdowych spółek energetycznych i świetnie opłacanym członkom zarządów może nie starczyć na kary i odszkodowania.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Marek 29.01.2015r. 20:05
Te wszystkie komunały o synergii i o czymś tam jeszcze to jeden wielki pic na wodę, Politykom tuż przed wyborami chodzi tylko o dwie rzeczy, znaleźć kasę na reanimacje trupa, czytaj górnictwa i złapać punkty przed wyborami kosztem energetyki. Wynik jest z góry znany. Tym samym politycy z PO chcąc chronić swoje stołki gotowi są poświęcić także to co się jeszcze jako tako opłaca. Pytanie jes proste: po co energetyce deficytowe aktywa których efektywność jest żadna, skoro nie potrzebują tyle i takiego węgla który wydobywają upadające kopalnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE