ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BP likwiduje 255 miejsc pracy w Azerbejdżanie
29.01.2015r. 11:03

Jak poinformował BiznesAlert.pl, brytyjski BP zakomunikował w ostatni wtorek, że likwiduje 255 miejsc pracy, (czyli około 8 proc) na eksploatowanych polach naftowych w Azerbejdżanie

Powodem likwidacji jest konieczność zmniejszenia kosztów z uwagi na pogarszające się warunki rynkowe. Wiele koncernów naftowych musi ciąć wydatki inwestycyjne i operacyjne wobec załamania cen ropy – wyjaśniał BP. W grudniu ub.r. brytyjski koncern zapowiedział, że zmniejsza swój program na 2015 r. o 1 mld dol., co go zmusza do likwidacji tysięcy miejsc pracy na całym świecie.

W Azerbejdżanie BP zwolni z pracy 105 obywateli azerskich oraz 150 cudzoziemców. BP od dnia 1 stycznia 2014 zatrudniał w Azerbejdżanie 3254 pracowników, w tym 2760 miejscowych obywateli.
BP, który jest największym inwestorem zagranicznym w byłej republice radzieckiej i realizuje tam duże projekty w sektorze energetycznym, zapowiedział jednak, że „nie wycofuje się z tego kraju, będzie realizował nadal wszystkie rozpoczęte obiekty zgodnie z planami”. W uzgodnieniu z rządem i współpracownikami BP zamroził wszystkie płace w tym roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE