ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną, bo OPEC spodziewa się poprawy
17.02.2015r. 08:05

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na oceny OPEC, że na rynkach możliwe jest podtrzymanie wyższych notowań - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 53,19 USD, po zwyżce o 41 centów.

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 74 centy do 62,14 USD za baryłkę.

Przedstawiciel sektora naftowego Kataru Mohammed bin Saleh Al Sada ocenił w poniedziałek, że są powody do optymizmu z powodu rosnących cen ropy w ciągu ostatnich 2 tygodni i że ten trend jest możliwy do podtrzymania.

"Ceny Brent są blisko 62 dolarów za baryłkę i to jest powodem do optymizmu" - powiedział Al Sada podczas dorocznego spotkania Mesaieed Petrochemical Holding Co.

David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney, zwraca uwagę, że informacje o planowanym zmniejszaniu produkcji ropy wspierają notowania surowca.
"Są prognozy dotyczące niższej produkcji ropy do końca 2015 r., szczególnie w krajach poza USA, i to położyło kres spadkom cen ropy" - mówi Lennox.

W poniedziałek w USA nie było handlu na parkiecie z powodu świątecznej przerwy związanej z Dniem Prezydenta. Transakcje z tego dnia zostaną zaksięgowane na wtorek.

W poniedziałek Brent w Londynie staniała o 12 centów do 61,40 USD/b.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE