ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny skonstruowały pierwszy tramwaj napędzany wodorem
07.04.2015r. 12:59

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Chiny ogłosiły wprowadzenie do produkcji pierwszego w świecie tramwaju napędzanego wodorem. Pojazd został opracowany przez firmę Sifang należącą do jednej z chińskich linii kolejowych i wszedł do produkcji w ubiegłym tygodniu. Ogniwa wodorowe to już dość stary wynalazek, który był testowany w wielu różnych pojazdach w tym w autobusach, ale nigdy nie próbowano go w tramwajach. Dwa lata zajęło rozwiązanie problemów technologicznych.

Wodorowe tramwaje są atrakcyjnym rozwiązaniem transportowym z wielu powodów. Wodór jest łatwo dostępny i pozyskiwany z wielu źródeł: odnawialnych i nieodnawialnych. Ogniwa wodorowe nie emitują zanieczyszczeń, a efektem ubocznym ich działania jest jedynie woda. Pojazdy napędzane w ten sposób są bardzo tanie w eksploatacji. Na jednym zbiorniku tramwaj może przejechać nawet sto kilometrów. Jego tankowanie zajmuje jedynie trzy minuty.
Przeciętna trasa tramwaju ma w Chinach długość 15 km, co oznacza, że na jednym tankowaniu można ją pokonać trzykrotnie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE