ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Smoleń: System nie jest przygotowany wzrost zapotrzebowania w miastach
11.08.2015r. 06:05

Ogłoszony wczoraj przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne 20 stopień zasilania to nie tylko efekt niedoboru mocy w ogóle, ale również niedoboru mocy biernej, a także nieprzygotowania KSE do wzrostu zapotrzebowania w miastach - skomentował w "Rzeczpospolitej" Paweł Smoleń.

Według cytowanego przez dziennik Pawła Smolenia wczorajsze problemy z produkcja energii elektrycznej i wprowadzone przez PSE ograniczenia w dostawach to nie tylko problem z braku mocy w ogóle, ale także efekt niedostatku mocy biernej, na którą ze względu na boom w budownictwie gwałtowanie wzrosło zapotrzebowanie w miastach.

Według eksperta Krajowy System Elektroenergetyczny nie był na taką sytuację przygotowany, a rozwiązaniem problemu oprócz podejmowanych przez PSE zakupów interwencyjnych (GWS) może budowa w miastach źródeł, które będą gotowe do pracy przez cały rok, a nie jak obecnie w dużej mierze tylko w zimie.


Paweł Smoleń jest Partnerem w firmie doradczej Delloitte, gdzie zajmuje się między innymi energetyką. Do 2015 roku był prezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL, wcześniej prezesem Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki przy Konfederacji Lewiatan, w której obecnie jest doradcą zarządu. Był również wiceprezesem zarządu ds. operacyjnych w PGE, a także dyrektorem strategii i rozwoju Grupy Vattenfall Europe. Do 2010 r. prezes Vattenfall Heat Poland.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: jack 11.08.2015r. 08:55
co to za banialuki?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 11-08-2015r. 16:15 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kogol 11.08.2015r. 12:34
kolejny dyzurny ekspert od niczego
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE