ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Kosztowna dyskoteka PO-PSLowskiego ozonu
04.09.2015r. 13:32

Kilka tygodni temu w wielkim pośpiechu Sejm uchwalił ustawę o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych. Działo się to na skutek skargi KE przeciwko Polsce (do Trybunału Sprawiedliwości), a kary na dzień uchwalenia ustawy wynosiły ponad pól mld złotych. Wysokość kary narasta od około 250 do 300 tys. zł dziennie, bowiem Minister Gospodarki nie wydał jeszcze odpowiedniego rozporządzenia i nie ma jednostki ceryfikującej. Cały biznes jest wart kilka mld zł rocznie. Nie jest znana przyczyna, ale chyba wynika z tego, że ustawa jest nieważna, bowiem w trakcie prac parlamentarnych podlegała ona swego rodzaju manipulacji w tytule (co innego uchwalał Sejm, a co innego przyjmował Senat) i jeszcze nie wiadomo co dostał a co podpisał Prezydent B. Komorowski. Nie wiadomo więc czy nadal obowiązuje jakby uchylona poprzednia ustawa. Kara jest nieuchronna, a będzie ją musiał zapłacić nowy rząd w listopadzie (już wtedy około 1 mld zł) z budżetu uchwalonego przez PO-PSL, gdzie tych pieniędzy nie ma. Kto będzie winny?

Autor: prof. dr hab. Mariusz-Orion Jędrysek
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 06.09.2015r. 12:47
Następna afera z udziałem PO/PSL. Nowa ustawa ozonowa to prawniczy bubel i dlatego karę unijną nie zapłacą winni politycy tylko jak zwykle podatnicy i konsumenci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE