ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja chce do końca roku uruchomić dostawy energii na Krym
28.09.2015r. 17:07

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w wywiadzie dla telewizji Rassija 24 szef resortu energetyki Aleksander Nowak potwierdził plany ministerstwa dotyczące przesyłu pierwszych ilości energii elektrycznej z systemu obwodu kubańskiego na okupowany Krym do końca tego roku.

W połowie kwietnia na spotkaniu kolegium ministerstwa energetyki Nowak stwierdził, że pierwsze dostawy energii elektrycznej na Krym z Rosji są planowane do końca roku.

Krym w 70 proc. jest zależny od ukraińskich dostaw energii elektrycznej. Według szacunków Ministerstwa Energetyki Rosji, region krymski potrzebuje docelowo źródeł o mocy około 880 MW, jednak do tej pory konkretnej decyzji w zakresie rozwiązania problemu nie podjęto. Sytuacja ze strony okupowanego półwyspu wydaje się trudna zwłaszcza, że Kijów zapowiedział wzrost kosztów energii elektrycznej dostarczanej na Krym o 13 proc.

W 2015 roku rosyjski rząd zamierza przeznaczyć 1,57 mld rubli na pokrycie różnicy w taryfach na energię elektryczną i wodę. Oddzielenie Półwyspu od dostaw z Ukrainy winduje ceny do poziomu uciążliwego dla jego mieszkańców.
BiznesAlert.pl przypomina, że pod koniec lipca, samozwańczy minister energetyki Krymu – Siergiej Jegorow – ogłosił rozpoczęcie budowy w Symferopolu i Sewastopolu dwóch bloków elektrociepłowni. Przyjmuje się, że jednostki o łącznej mocy 940 MW zostaną uruchomione w 2017 roku, zwiększenie mocy planowane jest w 2018 roku.

Obecnie Krym potrzebuje około 900 MW mocy, natomiast Ukraina może zapewnić 700 MW. Do końca roku powinien zostać oddany do eksploatacji pierwszy etap mostu energetycznego na Krym, który zapewni dostęp do mocy 300-350 MW. Druga faza zwiększy tę wielkość do 800-840 MW, co ma w założeniu uniezależnić półwysep od dostaw energii elektrycznej z Ukrainy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE