ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tanieje węgiel dla energetyki
09.12.2015r. 05:40

W najbliższym czasie można spodziewać się dalszych spadków cen węgla w kontraktach długoterminowych kopalni z energetyką - pisze "Rzeczpospolita".

Dziennik zwraca uwagę, że po tym jak Bogdanka podpisała w poniedziałek aneks do długoterminowej umowy na dostawy węgla do Elektrowni Połaniec, którego efektem będzie obniżenie przychodów kopalni o 5,7 proc., jej akcje we wtorek na GPW straciły na wartości prawie 10 proc.

Jednocześnie "Rz" zaznacza, że wiele wskazuje na to, iż to nie koniec złych wiadomości dla akcjonariuszy Bogdanki, bo spółkę czekają kolejne renegocjacje umów, między innymi z Energą na dostawy węgla do Elektrowni Ostrołęka, które zapewne doprowadzą do korekty w dół.

Cytowany przez dziennik Sławomir Krenczyk, rzecznik kontrolującej Bogdankę Enei podkreśla, że cała branża górnictwa węgla kamiennego musi sobie radzić z trudną sytuacją na rynku.
"Rzeczpospolita" zwraca też uwagę, że swoje kontrakty na zakup węgla negocjuje też Tauron, a przypadku umowy PGE z Kompanią Węglową, która dostarcza największej grupie energetycznej w Polsce 70 proc. węgla kamiennego, obowiązuje formuła cenowa oparta o indeksy cenowe na rynkach krajowych i zagranicznych oraz cenie energii elektrycznej.

Jak pisze dziennik, według Artura Iwańskiego z DM PKO BP, na przyszły rok należy spodziewać się 5-proc. spadku cen węgla.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE