ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zatwierdzono listę rankingową w programie Gekon
29.12.2015r. 20:56

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wybrało projekty przeznaczone do dofinansowania w ramach programu Gekon – Generator Koncepcji Ekologicznych.

Program Gekon jest wspólną inicjatywą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Prace nad nowym instrumentem wsparcia rozpoczęły się we wrześniu 2011 roku od podpisania porozumienia między NFOŚiGW a NCBR w sprawie podjęcia wspólnych działań mających na celu rozwój polskich technologii proekologicznych poprzez współfinansowanie badań naukowych, prac rozwojowych i wdrożeniowych

Wśród obszarów tematycznych w programie Gekon jest efektywność energetyczna i magazynowanie energii, a także pozyskiwanie energii z czystych źródeł oraz nowatorskie metody otrzymywania paliw, energii i materiałów z odpadów oraz recyklingu odpadów.

Dyrektor NCBR oraz zarząd NFOŚiGW zatwierdził listę rankingową wniosków o dofinansowanie fazy B+R złożonych w II konkursie programu Gekon – Generator Koncepcji Ekologicznych.
Lista zawiera pozytywnie zaopiniowane wnioski, które w wyniku oceny merytorycznej uzyskały wymaganą liczbę punktów. Zostały one uszeregowane od najwyżej do najniżej ocenionych. Lista wniosków rekomendowanych do dofinansowania zostanie opublikowana w późniejszym terminie.

Zgodnie z regulaminem II konkursu wnioski będą rekomendowane do dofinansowania z uwzględnieniem wysokości środków finansowych w budżecie NCBR w bieżącym roku budżetowym oraz szacowaną ich wysokością w przyszłych latach budżetowych, a liczba dofinansowanych projektów będzie zależna od warunku nieprzekroczenia budżetu NCBR przeznaczonego na finansowanie wyłonionych projektów.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE