ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraków ma kolejną stację monitorowania powietrza
08.01.2016r. 16:15

W Krakowie działa już sześć stacji monitorowania powietrza. Najnowsze urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń zostały zlokalizowane na os. Piastów.

Do tej pory zanieczyszczenia były rejestrowane przez stacje przy al. Krasińskiego oraz na ulicach Bulwarowej i Bujaka. W tym roku uruchomiono trzy kolejne: przy ul. Dietla, ul. Złoty Róg w Bronowicach oraz na os. Piastów.

"Kraków jest ewenementem w skali Polski. Zakup nowych urządzeń sfinansowało miasto" - powiedział PAP Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko. Urządzenia będzie obsługiwał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, a pieniądze na ich utrzymanie, konserwację i ewentualne naprawy zapewnił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

"Miasto potrzebuje rzetelnej, czyli obarczonej możliwie jak najmniejszym błędem, oceny stanu powietrza na terenie całej aglomeracji, stąd decyzja o uruchomieniu kolejnych stacji pomiarowych" - mówił Ciećko. Dodał, że lokalizacja trzech nowych stacji została uzgodniona z Wydziałem Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta. Po roku mają być one przeniesione w inne miejsca.

Wyniki prowadzonych pomiarów będą służyć m.in. weryfikacji realizowanego w Krakowie programu ochrony powietrza.
W całej Małopolsce działa obecnie 15 stacji pomiarowych, WIOŚ dysponuje także stacją mobilną.

Od poniedziałku w Krakowie ruszy rusza kampania informacyjna "Tak! Dla czystego powietrza", podczas której do mieszkań krakowian zapukają przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa zachęcając posiadaczy pieców węglowych do ich wymiany na ogrzewanie ekologiczne. Akcja potrwa do 25 marca.

Mieszkańcy będą przy okazji informowani o wsparcia, jakiego udziela miasto w ramach programu wymiany pieców. "Upoważnione przez nas osoby będą odwiedzać mieszkańców Krakowa z pełnym pakietem informacji i materiałami niezbędnymi do złożenia wniosku o wymianę pieca, będą także służyć radą w tej kwestii" - zapowiedziała dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska w Urzędzie Miasta Krakowa Ewa Olszowska-Dej.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Janek 08.01.2016r. 20:12
Kraków tyko monitoruje powietrze i pomiary pokazują to co wszyscy i bez pomiarów wiemy a w Częstochowie działają... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: hmmm 11.01.2016r. 09:21
a Kraków kupi diesle, bo są ekologiczne :-)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE