ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceminister środowiska popiera budowę zapory na Wiśle koło Włocławka
12.02.2016r. 05:34

Jak poinformował PAP, według wiceministra środowiska Mariusza Gajdy decyzja Regionalnego dyrektora ochrony środowiska o odmowie zgody na budowę nowej zapory na Wiśle poniżej Włocławka jest kontrowersyjna i wymaga szczegółowej analizy.

- To, że poniżej Włocławka musi powstać stopień wodny, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Analizy wykonywane ponad 20 lat temu, a potwierdzone ostatnimi analizami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku wskazują, że dla trwałego bezpieczeństwa wodnego we Włocławku konieczna jest budowa drugiego stopnia poniżej. Najbardziej optymalną lokalizacją jest rejon Nieszawy – powiedział w sejmie Mariusz Gajda.

Planowane przez władze Włocławka i Energę przedsięwzięcie zakłada budowę w miejscowości Siarzewo stopnia wodnego wraz z elektrownią wodną o mocy 80 MW i infrastrukturą towarzyszącą.

Z kolei "Rzeczpospolita" poinformowała, że prezydent Włocławka, który reprezentuje oba podmioty występujące o zgodę ma złożyć odwołanie od decyzji bydgoskiego RDOŚ do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Prawie rok temu władze Włocławka i Energa podpisały porozumienie w sprawie budowy tamy na Wiśle. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy złożony został wniosek o tzw. opinię środowiskową, która jest niezbędna do rozpoczęcia prac projektowych.

RDOŚ udzielił jednak negatywnej odpowiedzi na złożony wniosek, argumentując, że planowana inwestycja negatywnie wpłynęłaby na obszary Natura 2000.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Michałek 12.02.2016r. 08:06
A co na to Główny Minister? Gajda i kolega Tersa z PO to zgrane stare płyty i dlatego ten projekt jest tu gdzie jest.... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 12-02-2016r. 14:17 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: miękkie 12.02.2016r. 13:48
el. gazowa nie będzie się opłacała wybudowana przez Orlen
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jerlat 12.02.2016r. 18:05
Od wielu lat profesjonaliści optują za tą inwestycją - która jest niezbędna dla szeroko pojmowanego bezpiczeństwa.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE