ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW dokona w IV kw. `15 odpisów aktualizujących w wysokości ok. 2,8 mld zł
26.02.2016r. 17:49

Jastrzębska Spółka Węglowa dokona odpisów aktualizujących w łącznej wysokości około 2,8 mld zł, które zostaną uwzględnione w sprawozdaniu finansowym za IV kwartał 2015 r. - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

JSW podała, że zakończyła główne prace nad testami na utratę wartości aktywów i wyniki tych testów wskazują na utratę bilansowej wartości aktywów trwałych w segmencie Węgiel oraz Koks w wysokości ok. 2,7 mld zł. Równocześnie z tytułu reklasyfikacji akcji Spółki Energetycznej "Jastrzębie" do aktywów trwałych przeznaczonych do sprzedaży spółka dokonała odpisu aktualizującego w wysokości 0,1 mld zł.

JSW podała, że odpisy aktualizujące wartość aktywów zostaną uwzględnione w sprawozdaniu finansowym za IV kwartał 2015 r.

"Utworzenie w/w odpisów nie ma wpływu na bieżącą płynność finansową spółki i Grupy Kapitałowej JSW" - napisano w komunikacie.
Spółka poinformowała, że wartości odpisów mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.

"Ostateczny wynik testów i wielkość odpisu aktualizującego zostaną przedstawione w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym JSW za rok 2015" - napisano w komunikacie.

Spółka dodała, że na ostateczną wielkość odpisów aktualizujących wpływ mogą mieć założenia opracowywanej umowy restrukturyzacyjnej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE