ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemieckie elektrownie węglowe jednymi z najbrudniejszych w Europie
11.04.2016r. 07:05

Jak poinformował BiznesAlert.pl, udział elektrowni węglowych w produkcji energii w Niemczech wyniósł w ubiegłym roku 24 proc. Pod względem emisji dwutlenku węgla należą one jednak do najbardziej szkodliwych.

"Süddeutsche Zeitung" dotarł do najnowszej analizy brytyjskiej organizacji na rzecz ochrony klimatu Sandbag, która opierała się w swoich badaniach na danych Komisji Unii Europejskiej. Według przeprowadzonej analizy, niemieckie elektrownie opalane węglem brunatnym należą do najbrudniejszych w całej Unii Europejskiej. Aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 znajduje się w Niemczech.
3 z tych niemieckich elektrowni są zarządzane przez RWE i znajdują się w Nadrenii Północnej-Westfalii. Neurath, druga z nich pod względem zanieczyszczeń, wypuściła w ubiegłym roku w powietrze 32,1 miliony ton CO2. Niederaußem wyprodukowała 27,3 milionów ton, a Weisweiler – z ilością 18,1 milionów ton – zajęła 5 miejsce. Miejsce 4 w tym niechlubnym rankingu przypadło z brandenburskiej elektrowni Jänschwalde przy udziale 23,3 milionów ton. Operatorem tej elektrowni jest Vattenfall - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: głos z Gubina 11.04.2016r. 17:26
Janschwalde syfi 5 kilometrów od polskiej granicy, a rząd polski udaje, że nic nie widzi. Taką cenę płacimy za... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 11-04-2016r. 19:16 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Max 11.04.2016r. 19:14
"Zapomniano" dodać, że nr 1 najbrudniejszych brudasów pod względem CO2 należy do Bełchatowa!!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE