ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego apeluje do rządu o zmianę niekorzystnych dla branży wiatrowej zapisów ustawy
30.09.2016r. 09:13

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przygotował apel do rządu, w którym wzywa do zmiany niekorzystnych dla branży wiatrowej zapisów ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, która zablokowała budowę nowych farm wiatrowych w Polsce.

Pomorze Zachodnie to region, w którym powstało najwięcej farm wiatrowych w Polsce. Realizację kolejnych projektów wiatrowych zablokowała wprowadzona w życie w połowie lipca br. ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, nazywana przez branżę wiatrową ustawą odległościową lub antywiatrakową - ze względu na przyjęte w niej restrykcyjne kryteria budowy nowych farm wiatrowych, które w praktyce zablokowały możliwość realizacji nowych inwestycji w polskim sektorze wiatrowym.

Ustawa antywiatrakowa uderza także w budżety gmin, w których mogły powstać elektrownie wiatrowe, będąc potencjalnym znaczącym źródłem gminnych przychodów z tytułu pobieranych podatków.

W liście adresowanym do rządu Beaty Szydło radni sejmiku woj. zachodniopomorskiego zwracają uwagę, że przyjęte regulacje doprowadzą do "zablokowania rozwoju sektora energetyki odnawialnej, przyczyniając się jednocześnie do poważnych negatywnych konsekwencji gospodarczych i społecznych".
Radni Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego wskazują, że firmy z sektora OZE tworzą, głównie na terenach poprzemysłowych i z dużymi problemami strukturalnymi, około 4 tys. bezpośrednich miejsc pracy oraz kolejne w sektorach powiązanych, do których zaliczana jest obsługa inwestycji w sektorze bankowym, badania i programy dydaktyczne uczelni wyższych, usługi instytucji otoczenia biznesu.

W regionie Pomorza Zachodniego ulokowanych jest wiele zakładów z sektora energetyki wiatrowej, w tym należących do liderów globalnej branży wiatrowej - LM Wind Power Blades, Bilfinger Offshore, KK Wind Solutions, Vestas, EPA, Bladt lndustries, Bic Electric, Finomar i wielu innych firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE